У Санкт-Петербурзі скасували грандіозний парад: стало відомо, чого так остерігаються в Кремлі.
У Санкт-Петербурзі, Росія, скасували центральний парад з нагоди Дня Військово-Морських сил РФ, офіційно пояснюючи це "заходами безпеки". Проте, це рішення, можливо, свідчить про побоювання Кремля щодо загрози з боку українських морських дронів. Таку думку висловив Євген Дикий, ветеран російсько-українського конфлікту та колишній командир роти батальйону "Айдар", в ефірі Радіо NV.
Зображення: з публічних джерел
За словами Дикого, це може свідчити про наявність надійних союзників України у Балтійських країнах, які дозволяють українським силам спеціальних операцій працювати з їхньої території в Балтійському морі. Він припустив, що росіяни саме через це нервують і бояться українських ударів із цього регіону.
Дикий зазначив, що Україна має технічні можливості для здійснення операцій у Балтійському морі, завдяки сучасним надводним безпілотникам, які вже продемонстрували свою ефективність у боротьбі з Чорноморським флотом Росії. Однак найбільшою перешкодою є відсутність прямого виходу України до вод Балтійського моря.
Ветеран додав, що відстані від Балтійських країн до російських портів значно менші, ніж з Одеси, Криму або Новоросійська. За його словами, ідея українських дронів, які можуть знищити легендарний крейсер "Аврора", є дуже неприємною для Москви. Саме тому, на думку Дикого, росіяни вважають за краще скасувати парад, аніж допустити "несподіваного учасника" на заході.
Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки, раніше зазначав, що Росія намагалася розробити свої морські дрони, проте ці спроби виявилися безуспішними — російські безпілотники вибухали ще до того, як наближалися до українських територіальних вод.
У цей час журналісти Business Insider звертають увагу, що США готуються до нових викликів для свого флоту у зв'язку з успіхами українських морських дронів у Чорному морі. Зокрема, екіпажі кораблів проходять навчання щодо протидії надводним безпілотникам.
Як повідомляли "Коментарі", Росія активно нарощує удари дронами по цивільним об'єктам України, зазначають фахівці Інституту вивчення війни (ISW). На їхню думку, ці атаки не є випадковими, а є складовою свідомої стратегії.