Суспільне анонсувало спеціальне програмування до Дня пам'яті та тріумфу над нацизмом.

Суспільне Мовлення готує до пам'ятної дати низку тематичних проєктів.

8 травня Україна святкує День пам'яті та перемоги над нацизмом, вшановуючи пам'ять загиблих у Другій світовій війні 1939-1945 років. Цього року ми відзначаємо 80-ту річницю цієї важливої події. Спеціальні програми до цієї пам'ятної дати підготувало Суспільне Мовлення, про що повідомляється на офіційному сайті мовника.

Зокрема, на всіх платформах виходитимуть відео й аудіо з циклу "Перша хвилина миру" за сценарієм історика Олександра Зінченка. Це короткі розповіді про ключові події, жертви й участь українців у Другій світовій війні.

У день вшанування пам'яті та тріумфу над нацизмом у Другій світовій війні, команда інформаційного проєкту "Суспільне. Студія" готується до трансляції урочистих заходів, які відбудуться в різних містах Європи, зокрема в Лондоні, Берліні та Парижі, а також в Україні. У святкуваннях братимуть участь високопосадовці та представники іноземних делегацій.

У ранкових та денних передачах проєкту місцеві журналісти Суспільного під час прямих ефірів представлять локальні ініціативи, присвячені вшануванню пам'яті, а також висвітлять питання декомунізації радянської спадщини. У студії запланована бесіда про роль українців у здобутті перемоги над нацизмом та про спроби Росії змінити воєнну історію.

Яким чином і чому трансформувався повоєнний світовий порядок, що стало причинами виникнення нових авторитарних режимів у XXI столітті, а також яку роль та які перспективи має Україна на сучасному етапі історії – дізнайтеся в вечірньому випуску "Суспільне. Студія". Ведучі підсумують події дня у бесідах з істориками та політичними експертами.

8 травня об 11:50 дивіться випуск "Ідемо в музей", в якому ведуча Оля Носко разом з глядачами відвідає Національний музей історії України у Другій світовій війні з перервою на загальнонаціональну хвилину мовчання о 12:00.

О 12:15 -- двосерійний документальний фільм "Ніч довгих ножів: прихід Гітлера до влади" -- реконструкція подій 1934 року, внаслідок яких Гітлер прийшов до влади.

8 травня о 21:00 на телеканалі "Суспільне Культура" відбудеться прем'єра військової драми "Хто ти, Філіпе?", що зображає події 1941 року. Упродовж цього тижня, щодня о 21:00, глядачі зможуть насолодитися історичними та пригодницькими стрічками про Другу світову війну. Сьогодні, 7 травня, буде показано фільм "Піаніст", а 9 травня готують до показу "Великого диктатора".

О 23:15 в програмі "Культура на часі" обговорять, як в Україні спотворювали значення цього дня, зокрема, розглянуть проросійські елементи святкувань, які вважалися звичними. Історик Василь Павлов поділиться своїми думками в ефірі проєкту, висвітлюючи сучасне переосмислення подій Другої світової війни та спростування імперських міфів, що оточують цю тему.

Команда місцевих каналів Суспільного розповість історії з усієї країни. Суспільне Чернігів покаже архівні відео й фото обласного центру часів ІІ Світової та познайомить із ветераном з Бобровицької громади Григорієм Свиридовим. Суспільне Черкаси покаже історію Якова Герасимовича із села Нова Дмитрівка. Обом ветеранам по 102 роки.

У селі Карлівка, що в Кіровоградській області, розташоване одне з п'яти офіційних меморіальних кладовищ для німецьких військових, які загинули в період Другої світової війни в Україні. Суспільне Кропивницький готує репортаж з цього пам'ятного місця, а також розповідь про 100-річного ветерана Володимира Черноскулова, який брав участь у тих подіях.

Суспільне Полтава працює над підготовкою матеріалу, в якому досліджується, які події відбувалися в місті під час Другої світової війни, хто завдав йому шкоди, а також хто займався його відновленням після війни.

Суспільне Одеса представить емоційну розповідь про жінку, яка витримала нацистську окупацію, в той час як команда Українського Радіо Львів готує програму про львівський концтабір Шталаг-328, де загинуло близько 200 тисяч військовополонених.

У день пам'яті та тріумфу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, що відзначає 80-річчя закінчення конфлікту в Європі, Українське Радіо планує провести ряд тематичних програм, які з'єднують минуле з сучасністю.

О 9:15 відбудеться програма з соціальною психологинею Зоєю Гаркавенко, присвячена темі того, як військовим адаптуватися до життя після закінчення війни.

О 11:07 відбудеться спеціальний ефір з Владиславом Красніцьким і доктором політичних наук Владиславом Гриневичем, присвячений темі: "Перемога. Українська перспектива війни та місце України і українців у досягненні цієї перемоги".

О 14:07 вийде спецефір Сергія Стуканова з кандидатом політичних наук Миколою Капітоненком на тему: "Як переможці організовували світ після Другої світової війни".

О 15:07 ведуча Вікторія Будан поділиться історією Героя України Олексія Береста та його непростим життєвим шляхом.

О 10:10 в ефірі програми "Ранок культурної людини" обговорять День памʼяті, а не день перемоги: як війна Росії проти України змінила сприйняття історичної памʼяті про Другу світову війну та чому для українців втрата співвітчизників стала важливішою за святкування перемоги. Ведуча — Єлизавета Цареградська.

О 12:05 в ефірі прозвучить програма "Музичні історії", яка буде присвячена Другій світовій війні. У ній звучатимуть композиції українських композиторів, що відображають ті драматичні події. Ведучою цього випуску є Наталія Попудрібко.

О 13:05 в ефірі програми "Час інтерв'ю" Наталя Грабченко поспілкується з Юрієм Савчуком, генеральним директором Меморіального комплексу Національного музею історії України у Другій світовій війні, а також з Андрієм Усачем, істориком та засновником громадської організації "Після тиші". Темою розмови стане внесок українців у події Другої світової війни.

О 15:05 у програмі "Модуль знань" ведуча Ольга Вернигоренко говоритиме про Миколу Духова, Архипа Люльку, Івана Кожедуба: що насправді відомо про ці легендарні постаті, їхні новаторства й рекорди?

О 17:05 в передачі "Це класика" квартет Calidore представить струнний квартет №3, створений Еріком Корнгольдом в період Другої світової війни.

Сьогодні о 21:00 в програмі "Радіотеатр" ви почуєте інсценування фрагментів творів, присвячених Другій світовій війні, відомих українських авторів. Серед них – Олесь Гончар з романом "Людина і зброя", Петро Панч із автобіографічним твором "На калиновім мості", Улас Самчук з драмою "Шумлять жорна", Юрій Косач з новелою "Ноктюрн b-moll" та Олександр Довженко з твором "Україна в огні". Не пропустіть цю цікаву програму!

Протягом дня на Радіо Культура лунатиме поезія на певну тему:

Редакція сайту "Суспільне Культура" працює над створенням контенту, присвяченого історії судових процесів над нацистами. В матеріалах буде розглянуто значення публічних судів та особи, які їх висвітлювали. Також ми розкриємо, чому мак став символом вшанування пам'яті жертв війни та які причини цього явища.

Редакція соціальних мереж "Суспільне Культура" запрошує вас на перегляд спеціального випуску проєкту "Прощавай, імперіє!" під назвою "Крінж і божевілля 'дня побєди' в Україні нульових". У цьому випуску розглядається контраст між західним світоглядом "ніколи знову" та російським гаслом "можем повторіть".

Суспільне Медіатека готує спеціально підготовлені оцифровані матеріали з архівів Суспільного до Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Зокрема, на веб-сайті будуть представлені:

На сторінках Facebook та Instagram 8 і 9 травня будуть опубліковані відео, що містять спогади ветеранів, а також хроніку подій Другої світової війни, включаючи фрагменти параду 2010 року.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.