З'явилися деталі щодо "компромісів", на які готові погодитися Україна та Росія в ім'я досягнення миру.
Перед потенційними переговорами між Україною та Росією політолог Олексій Копитько проаналізував, які початкові позиції зайняли ці країни.
Переговори України і РФ
За його словами, РФ стартує з позиції, з якої хоче зафіксувати свій прибуток у вигляді чотирьох українських областей та Криму. Також вона прагне "стерилізувати" Україну як військовий суб'єкт і перетворити її на беззахисний об'єкт, "територію" суперництва. Тобто, каже Копитько, у розумінні РФ, не має бути не лише жодного НАТО - взагалі жодної взаємодії з іноземними військами плюс карликова внутрішня армія.
Окрім цього, зазначає експерт у сфері політики, Росія прагне наділити залишену частину України деструктивними елементами, які неминуче викличуть новий етап дестабілізації. Це може проявитися у критиці "державного перевороту" 2014 року, поверненні колабораціоністів та зрадників, а також у послабленні державних інститутів, особливо на Лівому березі в Одесі та Миколаєві через так звані гуманітарні питання.
Одночасно, за його твердженнями, позиція України є абсолютно протилежною.
За його словами, Україна відкрита до обговорення поетапного виведення російських військових. Вона навіть готова запевнити, що не буде відновлювати контроль над окупованими територіями силовими методами. Проте для цього необхідно вжити ряд заходів, щоб відновити довіру: повернути полонених і вкрадене, надати компенсації, забезпечити гарантії безпеки тощо.
На його думку, заходити у простір компромісів без фіксації агресії, без гарантій безпеки на період виходу з війни та початкового етапу відновлення - це несумісні з життям держави ризики.
Нагадуємо, що інформаційний ресурс "Коментарі" вже висвітлював суть так званого мирного плану Трампа.