Скільки часу знадобиться для накопичення на житло в Україні: інформація по Києву, Львову, Харкову та іншим містам.

Придбання нерухомості в умовах війни продовжує бути недосяжною метою для численних українців.

Незважаючи на активні бойові дії, ринок нерухомості в Україні залишається важливим аспектом для багатьох. Однак вартість житла вражає своєю висотою! У деяких випадках, щоб купити власну квартиру, українцям доводиться заощаджувати всю свою зарплату протягом десятиліття. Цю інформацію повідомляє Контракти.UA.

Саме тому українці дедалі частіше звертаються до придбання нерухомості в європейських країнах. Вони вважають, що в деяких випадках процес купівлі житла може бути легшим, ніж в Україні. Для отримання більше інформації звертайтеся до ексклюзивного матеріалу на ТСН.ua.

Купівля житла в Україні - де найдорожче

Придбання житла в Україні під час військових дій залишається недосяжною метою для багатьох українців. Щоб купити однокімнатну квартиру, потрібно в середньому заощаджувати всю зарплату від 2 до 10 років, в залежності від міста, де ви плануєте купівлю. Ці дані були отримані завдяки дослідженням експертів ЛУН та Work.ua.

Найдорожче житло в Україні зараз у Львові, Києві та Ужгороді. Там 1 кв. м на вторинному ринку коштує 1500, 1470 та 1270 доларів відповідно.

До п'ятірки міст із найдорожчою нерухомістю також входять Вінниця і Луцьк. Вартість "квадрата" житла там становить 1 110 та 1040 доларів відповідно.

Тож, щоб придбати квартиру, потрібно буде заощаджувати всю свою зарплату.

До слова, за останні пів року у Львові вартість нерухомості на вторинному ринку подорожчала на 5%, в Ужгороді - на 3%. Натомість у Києві нерухомість несподівано подешевшала на 3%, у Вінниці - на 2%. У Луцьку ціна за цей період не змінювалась.

Де найдешевша нерухомість в Україні

Найнижчі ціни на нерухомість в Україні наразі спостерігаються у Херсоні, Запоріжжі та Харкові. Це пов'язано з близькістю до лінії фронту і частими атаками з боку російських військ. Додатково в список міст з доступною нерухомістю потрапили Суми та Миколаїв. Важливо зазначити, що в даному аналізі не враховувалися території, які тимчасово окуповані.

Середня вартість одного квадратного метра на вторинному ринку житла у Херсоні, Запоріжжі та Харкові становить приблизно 450, 500 і 590 доларів відповідно. Протягом останніх шести місяців ціни в Харкові зменшилися на 13%, у Запоріжжі — на 15%, тоді як у Херсоні залишилися на колишньому рівні.

Вартість квадратного метра житлової площі в містах Суми і Миколаїв становить 600 доларів. За останні шість місяців у Сумах ціни зменшились на 8%, тоді як у Миколаєві спостерігається зростання на 2%.

Отже, для того щоб придбати квартиру, потрібно буде заощаджувати всю свою зарплату:

Протягом останніх шести місяців в інших містах України спостерігається зниження цін на вторинному ринку нерухомості на 4-6%. Винятком є Рівне, де ціни зросли на 14%. Щоб придбати однокімнатну квартиру в цьому місті, потрібно буде накопичувати всю зарплату протягом восьми років. Подібна ситуація спостерігається і в Чернівцях.

Для того щоб придбати нерухомість у Житомирі, Черкасах чи Полтаві, вам потрібно буде заощаджувати свою зарплату протягом приблизно семи років. У містах, таких як Одеса, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів та Хмельницький, вам слід відкладати всі свої доходи протягом шести років. Важливо зазначити, що ці розрахунки базуються на актуальних даних ринку нерухомості та рівня заробітних плат.

Нерухомість в Іспанії

Враховуючи наведені дані, останнім часом українці почали значно більше інвестувати в житлову нерухомість за межами країни, зокрема в Іспанії. Існує кілька факторів, що сприяють цьому явищу.

По-перше, це конфлікт, що триває в Україні. З моменту початку вторгнення кілька мільйонів українців покинули свою країну, з них близько 300 000 обрали Іспанію як новий дім. Спочатку більшість з них орендувала житло, але з часом все більше людей почали купувати власну нерухомість. Хоча деякі повернулися назад в Україну, вони все ж забезпечили собі можливість повернення в будь-який момент.

Ще однією важливою причиною є бажання захистити свої фінанси від інфляції. Вартість нерухомості в Іспанії стабільно зростає з кожним роком, і, за прогнозами експертів, ця позитивна динаміка триватиме. Багато людей все ще вважають власну квартиру в Іспанії недосяжною розкішшю, хоча насправді сьогодні можна придбати житло всього за кілометр від Балеарського моря за ціною, яка нижча за вартість аналогічної квартири у Львові. Про це розповів Юрій Грушецький, засновник агентства з продажу закордонної нерухомості, в інтерв’ю для ТСН.ua.

"Для купівлі нерухомості в Іспанії не потрібне громадянство чи дозвіл на проживання. Потрібні закордонний паспорт та NIE (ідентифікаційний номер іноземця), який зазвичай оформлюється в імміграційному відділенні поліції. Його також можна оформити і в Консульстві Іспанії в Україні (в Києві). Однак для українців, які оформили тимчасовий захист в Іспанії у зв'язку з війною, цей крок можна вважати автоматично виконаним. У рамках тимчасового захисту українці вже отримують NIE", - пояснив Грушецький.

Далі покупець повинен відкрити рахунок в іспанському банку і перевести на нього кошти для купівлі. Це потрібно для купівлі вторинної нерухомості -- за встановленою процедурою, оплата відбувається шляхом передавання чеку продавцю. А от новобудови можна купити, сплачуючи забудовнику з будь-якого банку світу. Головне, щоб це був платіж від тієї особи, яка підписала контракт із забудовником.

Необхідно зазначити, що в Іспанії існують законодавчі вимоги щодо підтвердження походження капіталу. Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) забезпечує контроль за тим, щоб іноземні інвестиції в іспанську нерухомість мали законне джерело. Це означає, що покупець зобов'язаний надати документи, які підтверджують, звідки походять його фінансові засоби. Наприклад, це можуть бути угоди купівлі-продажу нерухомості в Україні або податкові декларації за останні один-два роки, що демонструють доходи, які відповідають вартості придбаної власності. Також можуть підійти декларації для фізичних осіб-підприємців, - зазначив керівник агентства нерухомості.

Можливе ввезення готівки через митницю з наступним декларуванням на іспанській стороні. Крім того, гроші можуть бути переказані з банківських рахунків у країнах ЄС, Великої Британії, США, Канади та інших країнах, що пройшли фінансовий моніторинг. Однак якщо гроші надійшли з країн із менш суворим фінансовим контролем, наприклад, з ОАЕ або Туреччини, іспанські банки вимагатимуть додаткові документи про походження капіталу. Якщо платите на рахунок забудовника напряму, то, найімовірніше, у банку забудовника питань не буде. Але краще підстрахуватися.

Скільки коштує житло в Іспанії

В Іспанії житло має свою специфіку планування. Зазвичай це велика вітальня, поєднана з кухнею, та дві невеликі спальні. Іспанці більшу частину часу проводять на терасах, які іноді перевищують за площею спальні. Тож ідеться про квартири площею 70-80 м². Вартість нерухомості в Іспанії залежить від кількох ключових факторів: регіону, відстані від моря, розмірів об'єкта та того, чи це новобудова або вторинне житло. Барселона -- одне із найдорожчих міст країни, де складно знайти квартиру дешевше 300 тисяч євро. Це пов'язано з високим туристичним попитом і обмеженою пропозицією. А найдоступніша за ціною нерухомість -- на півдні Іспанії, зокрема у Комунідад Валенсія.

"Якщо в самій Валенсії квартири на вторинному ринку коштують від 200 000 євро, то в провінції Аліканте таких містах як Торрев'єха, Бенідорм та саме місто Аліканте, ціни на житло нижчі. У середньому, вартість квартир у новобудовах коливається в межах від 170 000 до 250 000 євро, залежно від міста та близькості до моря. Нові квартири здаються з готовим ремонтом, включаючи мебльовану кухню та санвузол, а також паркінг і комірчини", - розповів Грушецький.

Вторинне житло в невеликих містах на узбережжі може коштувати від 60 000 євро, хоча це здебільшого житло, що потребує ремонту, і розташоване в неблагонадійних районах. Гарні квартири на вторинному ринку формату "заїжджай і живи" коштують від 90 до 120 тисяч євро. Але врахуйте, що ці квартири розташовані у будинках, яким 30-40 років, з ремонтом 20-річної давності й такими ж меблями.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.