Експерт вказав на причини та ризики, які свідчать про намір Росії захопити Одесу.

Росія прагне захопити Одесу, але досягти цього військовими засобами виявляється складним завданням. Тому єдиним варіантом для агресора залишається спроба дестабілізувати ситуацію в самому регіоні.

Цю інформацію озвучив колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак, повідомляє OBOZ.UA.

Іван Ступак додав, що першочерговою метою захоплення Одеси є позбавлення України виходу до моря, а зовсім не "звільнення" російськомовного населення.

"Чому ж вибір впав саме на Одесу? Очевидно, що російськомовні мешканці їх не турбують. Їхні життя для Кремля не мають значення, і їх просто знищують. Основні цілі Кремля полягають у тому, щоб, по-перше, позбавити Україну виходу до Чорного моря, по-друге, відволікти увагу від анексії Придністров'я, а по-третє, створити загрозу для Європейського Союзу та НАТО", - зауважив експерт.

Ступак наголосив, що агенти, яких підсилає Росія для розвідування інформації, є досить некваліфікованими, а для більш професійної реалізації ворожих планів у Кремлі бракує ресурсів.

"Якщо ще п'ять років тому можна було говорити про те, що ці плани плюс-мінус належать до землі, адже АТО була, але люди їздили на окуповані території, залізничне сполучення було, й у Москві могли черпати інформацію, то зараз їм доводиться черпати інформацію з обмежених ресурсів. Такого доступу до влади в Україні, який був раніше, в них уже немає. На місцях їхня агентура некваліфікована. Якогось безробітного попросили, він пішов, щось подивився... Це абсолютно не той рівень", - пояснив колишній співробітник СБУ.

Він зазначив, що це повинно бути на рівні обласної адміністрації, Офісу президента, Кабінету міністрів або одного з міністерств. Іван Ступак вважає, що у Росії існують наміри захопити Одесу, але для втілення цих планів бракує ресурсів.

На запитання, чи ефективно українські державні органи влади очищені від агентів впливу Кремля сьогодні, Ступак відповів, що досить ефективно, однак зазначив, що такі люди ще є. Серед них хтось заліг на дно, а проти когось немає достеменних даних. Зокрема, є особи, яких вербують, це коригувальники, навідники вогню.

Наприклад, існує телеграм-бот під назвою "Типична Одеса", який відкрито збирає дані про обстріли в Одесі. Вони запрошують користувачів надсилати фотографії та відео, обіцяючи ретельно їх обробити, щоб ніхто не здогадався про їхнє походження. У результаті, на каналі з’являється повна стрічка інформації про прильоти в місті. Цей бот має приблизно 260 тисяч підписників, більшість із яких, ймовірно, є мешканцями Одеси та прилеглих районів. Однак, заглянувши в профіль каналу, можна помітити, що він зареєстрований у Роскомнагляді. Ось так вони функціонують, - зазначив Ступак.

Нагадаємо, що в ніч з 30 квітня на 1 травня Одесу піддали інтенсивній атаці російських безпілотників: цивільні об'єкти стали мішенню, внаслідок чого постраждали житлові будівлі.

Фокус також зазначав, що навіть у разі згоди Росії на режим припинення вогню, він, ймовірно, буде короткочасним, оскільки це не відповідає її стратегічним інтересам на даний момент. Кремль все ще має намір захопити певні території в Донеччині. В РНБО стверджують, що президент РФ Володимир Путін готує літній наступ.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.