"Два з половиною роки існування". Катерина Осадча, Маша Єфросиніна та Єгор Гордєєв висловили свої думки з приводу 1000 днів повномасштабної агресії.
Відомі українці висловили свої думки щодо тисячі днів з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в нашу країну. Серед них – Маша Єфросиніна, Катерина Осадча, Єгор Гордєєв, акторка Анна Кошмал та інші.
Катя Осадча пише, що балістична атака по Одесі 18 листопада змусила її задуматися про те, щоб виїхати з дітьми.
"Я відкинула думку про втечу. Вивозити дітей? Ні, моя реакція на стрес – не тікати, а боротися. Тому важливо залишатися вірною собі і продовжувати боротьбу... Так чинять усі справжні герої на передовій. І я оберу цей шлях знову. У темряві жахливо страшно. Але згадайте, як це було на початку повномасштабної війни. Страх заполоняв, проте кожен з нас усвідомлював, що не самотній. Ми об'єдналися, і, здається, змогли прогнати темряву, засвітивши своїм світлом", – ділиться своїми думками телеведуча.
"Боятися — це нормально. Я турбуюсь за дітей. Шукати безпеку — це теж нормально. Найбільше питання, яке я ставлю собі: чи правильно я вчиняю (не для себе, а для дітей), залишаючись вдома. Неприпустимо ховати дітей. Давайте боротися. Як це роблять ті, хто вже 1000 днів на фронті, завдяки кому ми маємо можливість залишатися у безпеці. Як це переживають їхні матері та дружини. Давайте боротися так, ніби ми не просто мріємо, а впевнені, що ця війна скоро закінчиться", — підкреслила Осадча.
Єгор Гордєєв поділився в Instagram зображенням серцевидної скульптури, виготовленої мистцем Михайлом Ревою.
"Так Михайло Рева, легендарний одесит і скульптор, пережив 1000 днів повномасштабної агресії. Це те, що я прагну зберегти у своїй пам’яті, коли почнуть стиратись деталі, дати, імена, знищені місця, вороги і союзники, контексти та компроміси. Російські мітинги в Берліні та українські успіхи під Курськом, пострадянські святкування в школах до дня незламності, уроки з ліхтариками на картоні навколо балюстради метро, абсурдний пафос і мовчазні години інтимних зізнань, дитяча безпорадність людських страхів і віддана сміливість в повсякденній праці — все це залишиться в моїй пам’яті", -- стверджує він.
"Вісім років і тисяча днів — це проміжок між сенсом і безглуздям, який лише розширюється для всіх та всюди. Спокійно і водночас незручно переходити цю дистанцію — ось єдине, що залишається нам, де б ми не були і що б ми не робили," — зазначив Гордєєв.
Маша Єфросиніна опублікувала стару фотографію, яку вона виклала 24 травня 2022 року, тобто три місяці після початку широкомасштабної агресії.
"Ось я перебуваю за лаштунками театру в Тбілісі, готуючись до виступу, де маю можливість виголосити промову про Україну перед грузинською аудиторією. На сцені зараз виступає український оркестр, до складу якого входять лише жінки. Серед них стоять порожні стільці – це місця їхніх колег-чоловіків, які вирушили захищати Україну як добровольці," – ділиться ведуча.
"Гортаючи свою стрічку до цього фото, я прогортала два з половиною роки свого життя. І сьогодні, коли всі надписи в мережі майорять цифрою "1000 днів повномасштабної війни", я розумію, що написати "тисяча днів лютого вже буде неправдою. Адже ми з вами жили ці два з половиною роки! Жили по-різному... Але жили", -- додала вона.
Співачка Надя Дорофєєва теж поділилася дописом про 1000 днів повномасштабної війни.
"Тисяча днів зламаних сподівань. Тисяча днів страждань душ. Тисяча днів неймовірних зусиль. Тисяча найтяжчих днів. Тисяча днів, що назавжди трансформували нас," -- зазначає вона.
Руслан Сєнєчкін оприлюднив зворушливе відео, в якому розповідається про випробування, з якими зіштовхнулися українці протягом останніх двох з половиною років.
"1000 днів 10-річної війни Росії проти України. Вічна памʼять жертвам цього геноциду проти українців, шана і слава захисникам і захисницям. Повернення наших цивільних і військових з рашистських катівень. Україна була, є і буде", -- підписав відео він.
Акторка Анна Кошмал опублікувала старі фотографії, зроблені в лютому 2022 року.
"Між першим і другим знімком минуло всього кілька днів. Мишкові виповнилося 3 роки, він тільки починав звикати до садочка, і це була одна з найщасливіших та найяскравіших зим для нас, до того самого ранку. Третє відео — моя сотня спроб зняти історію з підтримкою без сліз, але, на жаль, цього так і не сталося. Четверте відео з'явилося через кілька місяців, коли ми організували волонтерську діяльність на місці, і я вже могла щонайменше усміхнутися," — ділиться вона.
"Ці архіви мають для мене величезне значення. Я ніколи не забуду нікого і нічого. Всіх тих, хто не витримав, загинув, або проявив своє велике й добре серце. Біль може зменшити свою гостроту, але він залишається з нами назавжди. Суми та Одеса постраждали лише за останні дні, а скільки страждання українці пережили за ці тисячу днів – важко навіть уявити. Але я пишаюсь тим, що незважаючи на обставини, люди завжди готові прийти на допомогу, і ти ніколи не опиняєшся на самоті," – зазначила акторка.
Співачка Анна Завальська також висловила свої думки.
Цей час надав можливість усвідомити потужну силу єдності у важкі хвилини, яка зупиняє жахливого ворога на порозі нашого дому, не дозволяючи йому знищити все, що нам дороге. Ми об’єднуємо п’ять літер "н-а-ц-і-я" у нове усвідомлення вибору та самоідентифікації. Ми, українці, готові заплатити найвищу ціну, адже в нас немає іншого шляху. Щодня наші люди віддають життя на фронті та в тилу в цій жорстокій війні, але ми не віддамо своє, не відступимо, не пробачимо і не забудемо. Це вже в артеріях наших дітей, у спільній пам’яті на віки.
Нагадаємо, NV оприлюднив таймлайн, в якому згадав про 1 000 днів повномасштабної війни, що змінили історію України