З 1 липня Україна впроваджує європейські норми електричної напруги - 230 В.
У квітні 2025 року Національна комісія, відповідальна за державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення про зміну стандартного номінального рівня напруги для кінцевих споживачів з 220/380 на 230/400 вольт, що набуде чинності з 1 липня.
Цю інформацію наводить Економічна правда, як зазначають Українські Новини.
У повідомленні зазначено, що ці зміни є частиною євроінтеграційного процесу та сприяють поглибленню інтеграції енергетичної системи України з європейською, оскільки в країнах ЄС у розподільчих мережах для споживачів використовується стандарт напруги в 230 вольтів.
З разом із оновленням стандарту номінальної напруги в електромережі також зміниться й допустимий діапазон відхилень.
Якщо раніше регулятор вважав допустимими коливання напруги в межах від 198 В до 242 В, то з 1 липня нові норми дозволятимуть варіюватися в межах від 207 В до 253 В. Це означає, що відхилення можуть становити плюс-мінус 10% від номінального рівня.
В НКРЕКП запевнили, що коригування рівня напруги не створить ризиків для домашніх електроприладів, оскільки більшість із них має європейське походження, де стандартна напруга становить 230 В і більше.
Цю інформацію можна підтвердити, звернувшись до технічних пристроїв, веб-сайтів виробників та зарядних блоків.
Переходячи на новий стандарт напруги, ви не помітите змін у своїх рахунках за електроенергію.
"Ви розраховуєте оплату за використану електричну енергію, що означає, що платите за кіловат-години. Напруга, в свою чергу, є показником тиску в електричній системі, а не обсягу споживаної електрики, тому у вашій квитанції не з’являться нові цифри", - зазначили у компанії ДТЕК.
Згідно з інформацією, наданою компанією "ДТЕК Мережі" (Київ, Київська, Дніпропетровська, Донецька та Одеська області), обленерго вже тривалий час використовують новітнє обладнання, яке функціонує в діапазоні 230 вольт (+/-10%). Як повідомляли Українські Новини.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.