Інженери з Волині розробили новий дрон, здатний пересуватися як сушею, так і водною поверхнею. Яким чином цей пристрій може підтримувати українських військових?
Прототип винахідники створили для евакуації поранених та підвезення боєприпасів і продовольства на позиції
Наземний амфібійний дрон. Інженери з Волині розробили інноваційний роботизований комплекс, здатний пересуватися як сушею, так і водою. Керувати цією технікою можна як з відстані, так і безпосередньо з самого пристрою. Від концепції до реалізації першого прототипу пройшло лише трохи більше шести місяців. Перші випробування цього всюдихода відбулися на річці Стир. Більше деталей у сюжеті "5 каналу".
Наземний роботизований комплекс "Віз" намотує дорогу на колеса. Це перший виїзд на випробування машини. Прототип винахідники створили для евакуації поранених та підвезення боєприпасів і продовольства на позиції.
Згодом "Віз" зазнав метаморфоз. Після пів року доопрацювань розробники вирішили удосконалити розробку та створили амфібію.
"Що нам потрібно - приблизно 20 км його руху на одному заряді батареї, до 20 км/год швидкість руху, він має плавати, має нести корисну вагу близько 200 кг", - зауважив винахідник Василь Цапюк.
За концепцією творців, коли роботизована платформа заїжджатиме у воду з берега, вона автоматично активуватиме свій бортовий двигун. Перешкоди вона зможе долати як за допомогою дистанційного управління, так і з кабіни самого пристрою.
"Ми здатні реалізувати проекти з використанням FPV та навігаційних технологій, що дозволяють створити автономного помічника. Він зможе самостійно пересуватися та надавати допомогу людині. Для досягнення максимальної автономності та функціональності ми застосуємо різноманітні технології," - підкреслив інженер Андрій.
Фахівці компанії "Возу" вважають, що цей автомобіль знайде особливе застосування на водних об'єктах, де були знищені мости. Окрім виконання завдань з евакуації поранених і доставки вантажів, дану машину можна буде використовувати як базу для електронних засобів боротьби та систем артилерійського вогню.
"Він зможе виявляти перешкоди, самостійно їх долати та обходити, виконуючи роль помічника для солдата. Це означає, що військовому не доведеться керувати ним з пульта – він буде самостійно слідувати за ним. Таку місію ми також ставимо перед ним," - підкреслив автор винаходу.
Військовий Олег зазначає, що на різних ділянках фронту солдати нині потребують таких технологій. Багатофункціональна платформа здатна врятувати безліч життів.
Військові готові залишатися на своїх позиціях, якщо буде забезпечено належне постачання: їжі, боєприпасів, води. У цій ситуації дрони такого типу можуть стати в нагоді, оскільки водні перешкоди і зазвичай зруйновані переправи ускладнюють ситуацію. Я ще не бачив аналогів дронів-амфібій, які б могли впоратися з такими викликами.
Інженери в захваті від досягнень у ході тестування. Наступним етапом стане вдосконалення "Возу", залишилось лише внести кілька незначних змін. Наземний роботизований комплекс успішно пройшов військову перевірку.
"Ми досягли середнього балу, що дозволяє нам брати участь у грантових програмах. Це означає, що він був визнаний необхідним", - зазначив автор винаходу.
Коли запустять у серійне виробництво і якою буде ціна - поки не прогнозують.
Олег Ткачук з Луцька, представник "5 каналу".
За інформацією 5.ua, ентузіасти самостійно створюють дрони для Збройних Сил України, а волонтери займаються їх перевіркою. Протягом року військовим було передано більше ніж 17 тисяч безпілотних літальних апаратів.
Досліджуйте також: в Одесі активісти займаються переробкою відходів, а отримані кошти використовують для придбання дронів та спорядження для Збройних Сил України. Крім того, волонтери створюють маскувальні сітки.
Дивіться також відео за темою: