На узбережжі національного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області виявлено нові забруднення мазутом.

На узбережжі національного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області виявлено невелику зону, забруднену мазутом.

За інформацією Цензор.НЕТ, еколог Іван Русєв розповів про це на своїй сторінці.

"У межах нацпарку знову знайдено одну ділянку на піщаному пересипі, де море викинуло мазут фракцій діаметром у 5 мм. Його небагато - десь близько 50 грамів і його нами оперативно зібрано", - йдеться в повідомленні.

Русєв підкреслив, що через високу температуру повітря та піску мазут став надзвичайно м'яким. Еколог вважає, що сильні вітри та переміщення піску на пересипу за останні дні, ймовірно, накривають його, внаслідок чого нафтопродукт розчиняється в піщаній товщі і може завдати шкоди біоценозам піщаних екосистем.

"Основна частина того мазуту, що міг доплисти до Північно-Західного Причорномор'я з місця аварії 15.12.2024 року, з потеплінням вже розчиняється і "вмонтовується" в харчові ланцюги гідробіонтів морської екосистеми", - додав Русєв.

Аварія російських танкерів

15 грудня в районі Керченської протоки сталося затоплення двох російських нафтових танкерів "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Аварія була викликана потужним штормом, під час якого один з танкерів зазнав серйозних пошкоджень і був майже розірваний навпіл хвилями.

21 грудня в Керчі було введено режим надзвичайної ситуації через витік мазуту з російських танкерів, які потрапили в аварію в Керченській протоці.

Міністерство охорони навколишнього середовища України повідомило, що до 27-29 грудня мазут може дістатися до Азовського моря. Це створює ризик для охоронюваних природних територій, серед яких Опукський природний заповідник та ландшафтний парк "Мис Такіль".

27 грудня було оголошено, що президент Росії Володимир Путін ввів режим надзвичайної ситуації федерального рівня у зв'язку з розливом мазуту в Чорному морі, що стався внаслідок зіткнення двох танкерів.

4 січня 2025 року в Севастополі, що знаходиться на окупованій території Криму, було введено режим надзвичайної ситуації регіонального масштабу у зв'язку з виявленням на узбережжі плям мазуту.

Вранці 11 січня стало відомо, що через витік мазуту в Чорному морі загинуло не менше 60 дельфінів.

13 січня в Азовському морі, зокрема в Керченській протоці, було виявлено значну площу забруднення нафтовими продуктами, яка займає 300 квадратних кілометрів і простягається майже на 100 кілометрів уздовж Білосарайської затоки.

24 січня на пляжах в Одеській області виявили перші ознаки забруднення російським мазутом з танкерів. Плями мазуту знайшли за кількадесят метрів від берегової лінії.

Того ж дня "влада" Севастополя запровадила режим "надзвичайної ситуації федерального характеру" через наслідки викидів мазуту після аварії нафтових танкерів у Керченській протоці.

У лютому поточного року на узбережжі Чорного моря в Криму та Краснодарському краї зафіксували нові викиди мазуту, що є наслідком аварії двох російських танкерів. Згодом виявили ще 14 нових ділянок, які забруднені мазуто

У березні 2025 року стало очевидно, що загарбники не змогли остаточно усунути наслідки екологічної катастрофи, яка сталася в Керченській протоці після затоплення танкерів "Волгонефть".

21 березня на узбережжі селища Фонтанка, яке розташоване неподалік Одеси, екологічні спеціалісти виявили місцеві плями забруднення мазутом.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.