Віткофф виступає за відмову від чотирьох областей Росії, тоді як The Times неправильно інтерпретувало висловлювання Келлога стосовно поділу України.
Кіт Келлог підкреслив, що він не висував жодних ідей щодо розподілу України.
Доки Україна тримає оборону, в Америці хтось уже мріє завершити війну на швидкуруч. Без переговорів. Без гарантій. Просто залишити чотири області росії. І це не маячня маргінала, а пропозиція спецпредставника Дональда Трампа. Стів Віткофф запропонував не заважати росії закріпити окупацію Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Паралельно з цим розгорівся інший скандал - британське видання The Times перекрутило слова іншого представника Трампа, генерала Кіта Келлога. Той змушений був публічно спростовувати. Подробиці у сюжеті нашого Єгора Голівця.
"Світ за будь-яку ціну". Таку позицію висловив Стів Віткофф, спеціальний представник Трампа, який відкрито виступає за те, щоб Росії залишити чотири українські регіони. Мова йде про Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську області. Агентство Reuters, посилаючись на власні джерела, повідомляє, що саме цю думку Віткофф висловив президенту США після зустрічі з представником Росії 11 квітня. Наразі Білий дім і Державний департамент не коментують ситуацію, і офіційна реакція ще не була надана.
"Власне, що тут коментувати? Ми розуміємо, що пов'язує Віткоффа з путіним. Щось, можливо глибоке. Я не знаю, можливо, на нього є якийсь певний компромат, але я сподіваюся, що це не є позицією адміністрації Білому дому, це не є позицією Держдепу, а власне, цей непочесний і неповажний містер, мені здається, взяв на себе функції зараз Держдепу і тут Держсекретар Сполучених Штатів - Рубіо має, скажімо, висловити свою думку про те, що це відбувається і навіщо", - зауважив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
Крім того, Віктор Бобиренко, експерт громадської організації "Бюро аналізу політики", висловив свою думку:
Можливо, Віткофф просто бажає, щоб ми відступили, але йому варто сказати: "Ти, старий, дурачок і маразматик". Якщо путін захопить Запоріжжя, він неодмінно спробує взяти під контроль і всю Дніпропетровську область. Якщо він візьме Херсон, то наступним в нього на черзі будуть Миколаїв і Одеса. Путін ніколи не зупиниться, якщо його не зупинити силою. У нього, на щастя, немає достатньо сил. Тому не варто піддаватися на його провокації.
У британському виданні "Зе Таймс" була висловлена ідея про можливий розподіл України, подібний до того, що стався з Німеччиною після Другої світової війни. У статті обговорювалося, що західні союзники можуть зайняти одну частину території, тоді як інша, нібито, залишиться під контролем Росії. Таке рішення, на думку авторів, могло б сприяти досягненню мирної угоди та запобігти новій ескалації конфлікту.
Така заява викликала масу обурення, оскільки сприймається як підтвердження наміру розділити країну – не тимчасово, а на постійній основі. Це стало темою інтерв'ю з генералом Кітом Келлогом, який обіймає посаду спецпредставника Трампа у справах України. Сам Келлог вже публічно спростував інформацію, заявивши, що його слова були неправильно витлумачені. Він наголосив, що жоден поділ України не обговорювався, а йшлося лише про зони відповідальності після можливого мирного врегулювання. На заході – війська союзників, вздовж фронту – демілітаризована зона, без присутності американських військ. Остаточне рішення має залишатися за українським парламентом.
Також варто згадати Кіта Келлога. Він теж висловився досить оригінально. Необхідно мати більше інформації, щоб робити якісь висновки. Зокрема, про те, як планують ділити Україну. Є три чіткі позиції. Давайте ще раз їх обговоримо. Вашингтон запропонував Росії три напрямки для перемовин. По-перше, путін, ми усуваємо всі причини для конфлікту. Українські війська залишають Курську область, і все. Захищати "святу Руську землю" не потрібно. По-друге, Україна та США домовляються, що все, що ви окупували, залишиться під вашим контролем, але не буде визнано. Тобто, фактично це ваше, але юридично світ продовжить трактувати це як частину України. Це стосується Криму та окупованих територій Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей. І, нарешті, третя позиція: Україну не приймуть до НАТО. Таким чином, підстав для війни не залишиться, - зазначив Віктор Бобиренко.
Ці дві історії формально не пов'язані, але виникли майже одночасно. І вони показують, у якому руслі починає рухатися частина американської політичної дискусії.
Єгор Голівець, "П'ятий канал"
Нагадаємо, що раніше Келлог висловив думку про те, що російські війська не покинуть захоплені регіони України.
Перегляньте це відео: