Зловмисники на Одещині обманули пенсіонерку, видуривши у неї 415 тисяч гривень, представившись її сином, який зник безвісти на війні. Спіймано шахраїв. ФОТОрепортаж.
В Одеській області правоохоронці затримали шахраїв, які обманом заволоділи грошима літньої жінки, представляючись її сином, що зник безвісти під час війни.
Про це повідомив Департамент комунікації Нацполіції, інформує Цензор.НЕТ.
У лютому 71-річна мешканка Чорноморська звернулася до правоохоронців, повідомивши, що невідома особа вкрала гроші, які вона отримувала від держави як фінансову допомогу для родин військовослужбовців, котрі зникли безвісти.
Правоохоронці виявили, що злочин вчинили сусіди потерпілої – 24-річна жінка та її 29-річний партнер. В їхніх кримінальних діях також брав участь 28-річний знайомий, який приїхав з іншого населеного пункту Одеської області.
Дізнавшись про те, що жінка отримує фінансову допомогу за свого сина, який зник безвісти під час виконання бойового завдання на Донеччині, шахраї почали надсилати їй листи, нібито від його імені. У цих повідомленнях вони просили вислати гроші, одяг, документи та інші необхідні речі, запевняючи, що це допоможе йому вибратися з важкої ситуації. Протягом року жінка отримала кілька таких смс із зазначенням адрес і банківських рахунків, на які вона в підсумку переказала майже 415 тисяч гривень.
На цьому зловмисники не збирались зупинятись, а готували до відправки нові щемливі "листи сина до матері", - йдеться в повідомленні.
Правоохоронці здійснили обшуки у домівках підозрюваних у правопорушеннях. Під час цих заходів були знайдені важливі речові докази: документи зниклого військового, банківські картки, на які надходили кошти від потерпілої, мобільні телефони, використані для шахрайських схем, а також інші предмети, які можуть бути суттєвими для розслідування.
У одному з мобільних телефонів правоохоронці знайшли нове повідомлення для жертви, в якому було прохання надіслати ще 80 тисяч гривень, але його не вдалося відправити вчасно.
Наразі особам, які є фігурантами справи, висунуто обвинувачення в привласненні чужого майна шляхом обману (шахрайства), скоєного за попередньою змовою групи осіб під час дії воєнного стану. Це правопорушення, зокрема, здійснювалося повторно і завдало значної шкоди потерпілій стороні. Крім того, вони також підозрюються в незаконному заволодінні паспортом та іншими важливими особистими документами шляхом обману, що також було вчинено за попередньою змовою групи осіб.
Відповідно до санкцій частини 3 статті 357 та частин 2 і 3 статті 190 Кримінального кодексу України, особам, які вчинили правопорушення, може загрожувати позбавлення волі на термін до п'яти років.
Розглядається питання про вибір для них запобіжних заходів.