"Не вистачає сердець": у Полтавському ТЦК прокоментували критику на адресу військових комісарів.

У терцентрах комплектування залучені військовослужбовці, що отримали травми під час бойових дій, але були визнані придатними для виконання службових обов'язків у тилу. Саме на таких осіб накидаються громадяни під час вручення повісток, як зазначили в Полтавському обласному ТЦК та СП.

Громадяни все частіше шукають нові виправдання, щоб уникнути мобілізації до Збройних Сил України, а також критикують дії територіальних центрів комплектування (ТЦК). У відповідь на це, вони виявляють агресію до працівників терцентру, які вручають повістки та запрошують до військкомату. Таке поводження викликане тим, що нагадування про війну викликає у людей негативні емоції, адже вони намагаються уникати цієї теми. Про ставлення українців до військових комісарів та наслідки цього явища повідомили на Facebook-сторінці Полтавського обласного ТЦК та СП.

На веб-сторінці Полтавського терцентру комплектування було представлено коментар речника військкомату, майора Романа Істоміна. Він розпочав з переліку критичних зауважень, які висловлювали громадяни щодо роботи ТЦК, підкреслюючи, що ці питання поступово вирішуються. Зокрема, керівництво військкоматів почало призначати досвідчених командирів, а повістки почали вручати бійці після їх повернення з поранень. Проте цього виявилося недостатньо для покращення іміджу військкомів; тепер солдати "на особистому рівні стикаються з усім негативом, що адресовано ТЦК", зазначив офіцер. Він вважає, що багато громадян не бажають проходити мобілізацію, тому шукають різні виправдання своїй поведінці. Основною причиною таких дій є небажання визнати реальність війни, про яку постійно нагадують військові, що з'являються на вулицях.

"Усі розуміють, що це лише виправдання. Ось і знаходять винних в особі військовослужбовців ТЦК", -- наголосив Істомін.

Також речник Полтавського обласного військкомату пояснив українцям, що допомагати війську -- це не лише "ставити віртуальні сердечка" чи донатити по 50 грн. З його слів, найкраща вдячність ЗСУ -- це "особиста допомога у відбитті ворожої збройної агресії".

"Ті, кому звичайні люди з усіх сил бажали здоров'я та висловлювали подяку за захист, стають мішенню для насмішок і неприязні. Ця ненависть походить від тих, хто не бажає визнавати реалії війни," – зазначив майор.

Мобілізація в Україні та ТЦК -- деталі

Раніше Фокус повідомляв про низку інцидентів, які стосувалися військових комісарів та громадян, яким намагалися вручити повістки або доставити до територіального центрі комплектування. Наприклад, в жовтні в Інтернеті з'явилося відео, на якому зафіксовано конфлікт між трьома працівниками ТЦК та двома мешканцями Одеської області. У обласному терцентрі зазначили, що громадяни агресивно поводилися з військовими комісарами, через що їх довелося затримати. Тим часом у березні 2024 року дослідники проєкту Bihus вивчили зв'язок львівського активіста Остапа Стахіва з нападами на військкомів.

13 листопада Роман Істомін висловив свою думку щодо ініціативи деяких політиків, які пропонують направити працівників терцентрів на фронт. Він підкреслив, що більшість співробітників ТЦК є цивільними особами, тому ідея створення кількох бригад ЗСУ втрачає сенс.

Звертаємо вашу увагу, що 26 листопада на території Волині сталося зіткнення зі стріляниною, в якому, як стверджують місцеві жителі, брали участь правоохоронці та, можливо, представники військового комісаріату.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.