Проект вартістю 230 мільйонів євро передбачає будівництво вітрової електростанції в Одеській області, з частковим фінансуванням від Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку розгляне можливість надання 70 млн євро кредиту на будівництво вітрової електростанції в Одеській області потужністю 120 МВт.

Загальна вартість проекту становитиме 231 млн євро, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"IFC надає підтримку проєкту на етапі підготовки до інвестицій з метою підвищення його фінансової привабливості, особливо в частині аналізу ринку електроенергії та угод про закупівлю електроенергії", -- заявили в Міжнародній фінансовій корпорації.

Передбачається, що потенційна участь IFC у спільному фінансуванні проекту буде обговорена Радою директорів групи на засіданні, запланованому на 15 травня 2026 року.

У IFC повідомили, що реалізацією проєкту займається спеціалізована компанія, що має реєстрацію в Україні. На даний момент проводиться уточнення її назви.

Згідно з даними IFC, проект в основному контролюється німецькою компанією Notus Energy GmbH, яка має понад 1,6 ГВт потужностей у сфері вітрової енергетики по всьому світу. Акціонерна структура проекту також включає міноритарних інвесторів, зокрема приватну інвестиційну компанію Horizon Capital, що веде діяльність в Україні та Молдові через свій новостворений Catalyst Fund та Green for Growth Fund.

Horizon Capital управляє шістьма фондами прямих інвестицій (понад 40 інституційних інвесторів) з активами $1,6 млрд, серед яких також WNISEF (з капіталом $150 млн), Emerging Europe Growth Fund (EEGF, $132 млн), EEGF II ($370 млн), EEGF III ($200 млн), HCGF II ($258,3 млн) і HCGF IV ($350 млн). Кошти зазначених фондів було інвестовано в 191 компанію, в яких працевлаштовано понад 80 тис. осіб в Україні та Молдові.

Згідно з попередніми повідомленнями, у 2026 році в Україні планується зведення вітрових електростанцій з загальною потужністю до 600 МВт, причому більшість з них розпочне свою діяльність у тому ж році.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.