За інформацією джерел Delo.ua, компанія "Паралель" має намір придбати мережу автозаправних станцій, що належала колишньому меру Харкова.
Стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
"Мережа "Паралель" хоче посилити свої позиції в Харківському регіоні й веде перемовини про купівлю OVIS", -- сказав один з учасників ринку.
За його словами, перевагою мережі OVIS є велика кількість АЗС в місті Харків. Співрозмовник зауважив, що за його оцінкою до повномасштабної війни мережа могла коштувати близько $20 млн. Проте зараз мережу ймовірно продадуть з "дисконтом". При цьому ціна та умови продажу можуть стати предметом суперечок між учасниками угоди.
Ще один представник ринку підтвердив, що компанія "Паралель" висловила свою пропозицію власникам мережі OVIS.
"Як мені стало відомо, співвласники OVIS вже отримали аванс. Тепер залишилось дочекатися схвалення на концентрацію від Антимонопольного комітету," – зазначив один із джерел.
У той же час Галина Кожаріна, керівниця мережі OVIS, у коментарі для Delo.ua спростувала чутки щодо ведення перемовин. Проте раніше мережа "АЗС" успішно придбала мережу MOTTO, і тоді також обидві сторони заперечували, що мають місце якісь переговори. Додатково, за даними учасників ринку, компанія "Паралель" опосередковано контролює мережу АЗС "Прайм".
За інформацією на офіційному сайті мережа АЗС OVIS налічує 40 АЗК, основна частина яких знаходиться в Харкові та Харківській області. Основним власником мережі(83%) за даними Youcontrol є Володимир Шумілкін, який з 2002 по 2006 рік був Харківським міським головою. За даними Opendatabot у 2023 році ТОВ "Овіс", яка контролює мережу отримала дохід у розмірі 17,9 млн гривень та збиток у розмірі 15,4 млн гривень, активи компані станом на кінець 2023 року складали 105 млн гривень.
Мережа "Паралель" була створена в рамках холдингу СКМ, що належить Рінату Ахметову, проте після 2020 року її придбав Олександр Дубінін. Після цієї угоди компанія зберегла 22 автозаправні станції, які в основному розташовані в Дніпропетровській, Одеській, Київській областях, а також на частині території Донецької та Запорізької областей, що контролюється Україною.
Керівник консалтингової групи "А-95", Сергій Куюн, розповів Delo.ua, що мережа OVIS опинилася в складній ситуації, яка переважно викликана нестачею кадрів.
"Там реалізації пального майже нема. Об'єкти просто зачиняються, бо там нема кому працювати. Ситуація там дуже важка. Я знаю, що OVIS давно розглядав таку можливість тож це закономірний результат" -- сказав Куюн.
За його словами в мережі OVIS є досить хороші АЗК у Харкові та хороша репутація, оскільки мережа одною з перших почала постачати високоякісне пальне з Литви та є партнером Мажекяйського НПЗ, який належить Orlen Lietuva. За оцінкою експерта кожна АЗС можна оцінювати в межах $300-400 тис. При цьому варто враховувати, що Харків є досить ризиковим регіоном.
В мережі АЗС "Паралель" на момент публікації матеріалу не прокоментували угоду.