"Вони не бажають підкорятися Києву": радник Путіна висловив вимоги Росії щодо Одеси.
Помічник президента Росії Володимира Путіна та голова Морської колегії РФ Микола Патрушев висловив претензії щодо Одеси. Він вважає, що мешканці цього міста "не бажають підкорятися владі Києва" і мають право "самостійно визначати свою долю".
Цю інформацію він озвучив під час інтерв'ю з російським пропагандистським агентством ТАСС, яке було опубліковано 29 квітня.
У відповідь на питання про претензії Кремля на українські порти в потенційних мирних переговорах Патрушев згадав "входження до складу Росії" тимчасово окупованих українських територій (Криму, Севастополя, частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей) і заявив, що РФ "поважає волевиявлення народу".
На його думку, мешканці причорноморських областей України повинні самостійно визначати свою долю.
"Вони, скоріш за все, не мають наміру асоціювати своє майбутнє з неонацизмом. Відмовляються бездумно підкорятися нелегітимній владі Києва. Я переконаний, що в Одесі та більшості її мешканців немає жодного зв’язку з київським режимом," -- зазначив Патрушев.
Помічник президента Росії знову озвучив популярну пропагандистську ідею про те, що місто Одеса було засноване імператрицею Катериною II, підкресливши, що протягом більше двохсот років це місто виконувало роль ключового опорного пункту Росії у Чорному морі. Він також зазначив, що тепер "порт цього славного міста-героя перетворено на центр для постачання зброї та базування морських диверсантів".
Твердження Росії щодо Одеси
10 квітня очільник Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив думку, що Одесу, разом із її припортовою та промисловою інфраструктурою, створили росіяни під керівництвом імператриці Катерини II, стверджуючи, що це нібито робить місто "автоматично російським".
В опублікованій 7 квітня статті видання NYT журналісти пояснили, що у випадку досягнення перемир'я Росія має намір взяти під контроль центр Чорного моря та повернути до нього свої військові кораблі, а також отримати право інспектувати кожен із кораблів, що прямують до українських портів і назад.