Не лякають його ні щільні ліси, ні морок з туманами: ось як у Курській області виконують свої завдання аеророзвідники з безпілотником "ГОР".
Військові наголосили, що управління безпілотником може здійснюватися за допомогою геймпаду
Курська область стала першою зони на території росії, де активно діють аеророзвідники 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади. В їхній роботі незамінним помічником є український безпілотник "ГОР", який впевнено долає густі ліси Курщини та виклики, що виникають у темряві й туманах. Про унікальні аспекти їхньої діяльності можна дізнатися в сюжеті Армія TV.
"Дрон має безліч переваг порівняно з «лелекою». По-перше, він оснащений подвійним модулем, що дозволяє не зважати на погодні умови. Його можна експлуатувати в будь-який час доби — чи то рано вранці, чи в сутінках, чи вночі. Ще однією важливою перевагою є тривалість роботи, а також стабільність зв'язку, що є суттєвим плюсом", — поділився командир взводу БПЛА "Ваюмі".
Командир екіпажу "Штурман" також зазначив, що противник володіє значною кількістю артилерійських установок, які він старанно приховує.
"За допомогою таких БПЛА із змішаною камерою, телевізійною та денною, досить легко їх виявити з будь-якої замаскованої позиції та відстані".
Відзначається, що зображення, отримане з дрону, є чітким і плавним, що дозволяє вивчати і виявляти ворожу піхоту на значних відстанях (до 7-8 км) навіть у густих лісах.
Військові наголосили, що управління дроном може здійснюватися за допомогою геймпаду. Щодо наступу на Курщину, командир взводу БПЛА "Ваюмі" розповів, що спрацював ефект несподіванки:
"Як би вони не казали, що готувалися, але по факту вони не були готові. Були моменти, які зіграли нам на руку з їхньої сторони. Стосовно того, як швидко вони зорієнтувалися, скажімо так, за декілька днів вся лінія фронту моніторилася крилами противника. Зараз вже кількість розвідувальних БПЛА зменшилася".
Як повідомлялося на 5.ua, ентузіасти власноруч створюють дрони для Збройних Сил України, а волонтери проводять їх випробування. Протягом року військовим було передано більше 17 тисяч безпілотних літальних апаратів.
Читайте також: в Одесі волонтери переробляють сміття, а за виручені кошти закуповують дрони та амуніцію для ЗСУ. Волонтери також плетуть маскувальні сітки.
Перегляньте також відеоматеріали на цю тему: