На межі мирних переговорів: путін вирішив розділити Україну - експерти оцінюють реальність цього задуму.
Експерти вважають, що це типовий інформаційно-психологічний вплив, спрямований на те, щоб залякати населення України.
Кремль планує поділити Україну на три частини і представити цей план новій адміністрації Сполучених Штатів, зокрема президенту Дональду Трампу. Москва має цілий прогноз розвитку військово-політичної ситуації у світі аж до 2045 року, який передбачає ліквідацію України. Більше дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Марти Шикули.
Західні ЗМІ пишуть, що путін серйозно дозрів до перемов, посилаючись на джерела кремлівського істеблішменту. У нього свій мирний план - поділити Україну на три частини. Так розпорядитися долею нашої держави хочуть кремлівські діячі. Вони навіть намалювали карту, де кожна з частин отримала назву. План міноборони загарбників поширили ЗМІ.
Основний акцент у Москві робиться на так звані "нові регіони Росії". Це стосується Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей, а також Криму разом із Севастополем, які мають бути офіційно інтегровані до складу РФ.
Друга - "проросійське державне утворення". Це формування "держави" з проросійською владою на територіях центральної України, а також Одеської і Харківської областей. Ця частина має відмовитися від ЄС та НАТО і погодитися на російську військову присутність за прикладом Придністров'я, Абхазії та Південної Осетії.
Ось третій момент. "Спірні регіони" — це зібрання західних районів України, які Москва має намір поділити з сусідніми країнами: Угорщиною, Польщею та Румунією.
План щодо ліквідації України став частиною комплексного прогнозу еволюції військово-політичної обстановки в світі до 2045 року. Невдовзі Росія має намір передати цей документ новій адміністрації США, яку очолить недавно обраний президент Дональд Трамп.
"Враховуючи ті події, які є зараз, хід війни, можливі переговори між росією та сполученими штатами, можна вважати, що це така стратегічна рамка росії, якою вона показує, що буде у випадку, якщо з нею не домовлятися зараз. Так вона бачить Україну свої стратегічні, свої стратегії майбутнього. Тому цей документ можна вважати поглядом в майбутнє з боку росії, якщо з нею не будуть зараз домовлятися, слухати її пропозиції, то погрожують, що таким чином виглядатиме Україна", - пояснив політичний аналітик та експерт із питань росії Ярослав Макітра.
Експерти вважають, що Росія вже давно має у своєму арсеналі план щодо ліквідації або "дерибану" України. Хоча офіційні заяви з цього приводу відсутні, періодично в медіа з'являються повідомлення на цю тему. Ця картографічна схема вже з'являлася в публікаціях під час Помаранчевої революції, але тоді ерефія намагалася поділити Україну не на елементи, а на категорії.
"Вони вважають що Одещина та Харківщина вважається нову руськими землями і люди там не такі лояльні як раніше - вже 2-й сорт. Усі ці люди, які прописували цю штуку, вони навіть не відстрілюють, яке не лояльне населення на цих територіях, особливо після того, як пережила окупацію навесні 2022 року. путін і його спеціалісти трошки відстають у часі. росія щедро пропонує роздерибанити нелояльних землі західної України із Румунією, Польщею і Угорщиною. Дуже цікава пропозиція з барського столу, враховуючи з того, що Румунія робить, як вона реагує і допомагає Україні. Не хоче вона панування росії в Чорному морі і щоб російський кордон наближався до її кордонів чи Польща. Польщу взагалі російська федерація називає жертвою номер два, якщо Україна впаде. Я не уявляю, щоб Румунія і Польща ділили західні території", - зауважила журналістка і політична оглядачка Марина Данилюк-Ярмолаєва.
Додатково ознайомтеся з матеріалом: "Хворобливі мрії": у Міністерстві закордонних справ відреагували на повідомлення про плани Росії щодо розподілу України.
Експерти вважають, що це типовий інформаційно-психологічний вплив, спрямований на те, щоб залякати населення України.. Ніякого поділу не буде попри різні сценарії війни. Тим часом у ЗМІ з'являється інформація, що путін нібито дозрів до перемов. Про російсько-українську війну хоче говорити з Трампом. Джерела Reuters серед кремлівського істеблішменту кажуть: диктатор готовий до угоди про припинення війни, але без територіальних поступок та вступу України до НАТО. А ще ерефія хоче контролювати кількість зброї та військових в Україні і вимагає скасувати всі санкції.
"Доки є путін, миру не буде. Можливо варіант переведення війни в так званий конфлікт низької інтенсивності. Те, що ми мали у 2017-2018 роках. Не замороження. Поки є війна, путін тримає росію і фактично опирається на беззаконня. Бо в мирний час частина населення росії якою б вона залякана і не була, вона почне апелювати до влади і вимагати якогось права і якогось закону. Припинення воєнної історії - це розгортання народного невдоволення персонально на путіна. Це вже спостерігається. Хоча масових протестів немає", - сказав політичний аналітик Володимир Цибулько.
У контексті мирних переговорів на міжнародній арені з'являється новий миротворець — президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Він нібито має свій план, який передбачає замороження конфлікту між Росією та Україною. Згідно з його ініціативою, пропонується створити демілітаризовану зону на сході України, де будуть розгорнуті міжнародні війська. Крім того, Україні рекомендується утриматися від вступу до НАТО принаймні на десятирічний період.
"Так, як гравець у Чорноморському басейні, звичайно, Туреччина хоче впливати на усі процеси і хоче бути лідером серед тих із ким рахується. Тому вони постійно будуть у будь-якому форматі з'являтися, тільки десь буде шанс і варіант про переговори і домовленості. Вони збільшують свій геополітичний вплив. Зберігаючи на вплив на Кримський півострів і посилення цього впливу, тому їхня ініціатива ще буде з'являтися", - наголосив Ярослав Макітра.
У Кремлі висловили критичне ставлення до мирного плану Ердогана, заявивши, що будь-які переговори повинні відбуватися лише на умовах Путіна.
"Наразі ми спостерігаємо за моментом, коли путін підвищує ставки до максимальних рівнів. Він веде надскладну гру, яка стала найвибуховішою у його політичному житті. Це змагання на витривалість, де питання полягає в тому, хто виявиться сильнішим у психологічному протистоянні," – зазначив політолог Вадим Денисенко.
Україна теж відступати не має наміру. У Києва категорична позиція: жодних компромісів щодо територіальної цілісності. Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час слухань у Гельсінській комісії Конгресу США. Україна не має наміру приймати жодні ініціативи, розроблені без нашої участі. І не прийме жодних умов "земля в обмін на мир".