Кабінет Міністрів України - Виступ Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання Уряду.

Дорогі колеги! Дорогі українці!

Починаємо нове засідання Кабінету Міністрів.

Україна пройшла третій опалювальний сезон воєнного часу, і зараз ми активно готується до наступної зими. Здійснюємо комплекс заходів, щоб посилити нашу енергетику.

Минулого тижня урядова команда працювала у Вашингтоні. Одним із пріоритетів був пошук додаткових ресурсів для енергетичної стійкості.

Ми підписали угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про залучення 270 млн євро. Також грант у розмірі 140 млн євро надає Уряд Норвегії. За ці кошти плануємо закупити додатково близько 1 млрд куб. м газу, аби в оселях українців наступної зими було світло і тепло.

Нагадаю, що цієї зими ворог здійснив низку масованих атак на українську газовидобувну інфраструктуру.

Завдав втрат в обсязі майже 50% від всього видобутку. Попри це, сектор вистояв та стабільно забезпечує споживачів "блакитним паливом".

В даний момент ми інтенсивно займаємося відшкодуванням цих втрат, зокрема через імпортні поставки.

З початку року укладено контракти на постачання 1,5 мільярда кубічних метрів газу. Додатково "Нафтогаз" планує придбати 300 мільйонів кубометрів зрідженого природного газу (LNG) у польської компанії Orlen.

Розширюємо джерела постачання енергоресурсів, щоб забезпечити наявність необхідних обсягів газу на зимовий період наступного року.

Сьогодні ми також приймаємо ключове рішення, яке сприятиме розвитку газовидобутку в Україні.

Ми спрощуємо процеси для приватних підприємств у нафтогазовидобувній галузі, щоб полегшити встановлення енергозберігаючих установок та зведення об'єктів, потрібних для підключення до газотранспортної системи України.

У столиці США, Вашингтоні, команда урядовців уклала нову вагому угоду в сфері енергетики зі Світовим банком.

Отримаємо додаткове фінансування обсягом 70 млн доларів. Це кошти для компанії "Укргідроенерго" на закупівлю сонячних панелей та акумуляторних батарей для чотирьох генераційних об'єктів. Загальна їхня потужність складе понад 230 МВт.

Окрім того, ще в минулому році ми уклали угоду щодо фінансової підтримки з боку уряду Італії та Європейського банку реконструкції та розвитку на суму 200 мільйонів євро для відновлення гідроенергетичного сектору. Першу частину цієї допомоги, що становить 50 мільйонів євро, ми вже отримали.

Енергетична реконструкція, як і раніше, буде здійснюватися без перерви, цілодобово. Ми неодмінно відновимо всі можливі елементи.

Вдячний українським енергетикам за їх невичерпну відданість і наполегливу працю!

Також сьогодні Уряд продовжує дію ПСО на електроенергію до кінця жовтня 2025 року. Це означає, що громадяни й надалі будуть оплачувати електрику за незмінним тарифом -- 4,32 грн за кВт⋅год.

Окрім того, майже 3 млн сімей отримують житлові пільги та субсидії. З 1 травня у зв'язку із завершенням опалювального сезону вони будуть перераховані автоматично.

Таким чином, в умовах повномасштабної війни підтримуємо наших людей і зменшуємо навантаження на бюджети українських родин.

Of course! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.

Сільгоспвиробники України тривають у здійсненні четвертої посівної кампанії в умовах війни. На даний момент вже засіяно 2 мільйони гектарів ярих зернових і бобових. Цей показник становить 35% від запланованих площ.

Держава підтримує сільгоспвиробників через різні програми та механізми.

У 2023 році більше ніж 2,6 тисяч агрокомпаній скористалися пільговими кредитами "5-7-9" на суму 15,4 мільярда гривень, в той час як загальний обсяг кредитних ресурсів, залучених аграріями через різні програми, сягнув 34,6 мільярда гривень.

У квітні стартували виплати спеціальної фінансової допомоги аграріям, що складають понад 386 мільйонів гривень, для підтримки їхньої діяльності у сфері тваринництва.

Завдяки програмі компенсації 25% вартості української агротехніки господарства закупили понад 6 тисяч її одиниць.

Уряд також започатковує програму підтримки агровиробників, які вирощують бавовник.

Виплата становитиме 10 тисяч гривень за кожен гектар. Це стосується трьох областей: Миколаївської, Одеської та Херсонської. Така ініціатива стане поштовхом для розвитку легкої промисловості та зміцнить оборонні можливості країни.

Окрім цього, ми працюємо над поліпшенням системи компенсації витрат на розмінування сільськогосподарських угідь. Вносимо уточнення в кілька технічних аспектів, що дозволить прискорити процес отримання компенсацій.

З моменту початку війни повного масштабу під час виконання сільськогосподарських робіт постраждало не менше 200 осіб. Тому важливим завданням є термінове розмінування полів, аби забезпечити безпеку населення та сприяти розвитку аграрної галузі.

Of course! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.

Вдячний кожному, хто сьогодні захищає нашу країну.

Висловлюю вдячність працівникам критичної інфраструктури, педагогам, медичним працівникам, рятувальникам, бізнесменам, а також усім українцям, які щодня докладають зусиль для зміцнення нашої стійкості та забезпечення світлого майбутнього для України.

Стійко витримаємо і відновимо все!

Дякую за вашу увагу! Слава Україні!

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.