Гнезділову, що вирушив у публічне СЗЧ, продовжили термін арешту до 15 січня.

29 листопада Печерський районний суд Києва продовжив до 15 січня запобіжний захід для військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова, який у вересні самовільно залишив частину.

Цю інформацію наводить Цензор.НЕТ, посилаючись на hromadske.

Прокурор вказав на те, що правоохоронці не зможуть завершити досудове розслідування до 9 грудня, як це було встановлено Печерським судом у жовтневому рішенні. Тому виникає необхідність у продовженні запобіжного заходу для військового.

Натомість захист Гнезділова виступив проти клопотання сторони обвинувачення. Як пояснила адвокатка Анастасія Бурковська, сторона захисту визнає, що Гнезділов самовільно залишив частину, але не погоджується з тим, що він вчинив дезертирство, що йому інкримінує прокуратура.

"Сергій публічно казав, що готовий повернутися на службу, тож це, на нашу думку, не дезертирство. Його СЗЧ -- це маніфест, щоб влада почула військовослужбовців про потребу у демобілізації", -- додала адвокатка. Вона вважає, що підозра є необґрунтованою.

Бурковська підкреслила, що серед тих, хто висловив бажання взяти на поруки Гнезділова, є представники різних професій, зокрема журналісти, військові та громадські активісти. Серед них – режисер Максим Наконечний, відомий за роботою над фільмом "Бачення метелика", а також журналістка-розслідувачка Ярослава Вольвач. Всього понад десяти людей виявили бажання стати поручителями.

Ще один юрист відкинув твердження, що підозрюваний переховувався після відвідування СЗЧ. Він також зазначив, що розслідування вже завершено, тому його клієнт не матиме можливості знищити чи спотворити матеріали справи.

Сам Гнезділов зазначив, що провів на службі п'ять років, після чого вирішив дізнатися, скільки часу ще залишилося.

Що стало причиною цього?

Нагадаємо, що 21 вересня 2024 року військовослужбовець поділився у Facebook інформацією про те, що самовільно покинув свою частину, аби акцентувати увагу на необхідності визначення термінів служби для тих, хто був мобілізований.

"Відсутність чітких термінів служби сприяє "чорній демобілізації": одруження на пенсіонерках з інвалідністю колись були мемом, а зараз - дуже поширене явище, розводяться з дружинами, щоб оформити одноосібне опікунство над дитиною, розводять своїх власних батьків, щоб оформити догляд за матір'ю чи батьком, йдуть в СЗЧ. В історії є багато чому повчитись, але, нажаль, ми не вчимо уроків історії.

Влада досі не може провести конструктивний діалог із суспільством і виявляє нетерпимість до невиконання громадянами своїх обов'язків. Замість принципу "захищати країну — це обов'язок кожного", держава пропонує безстроково призначати захисниками тих, кого вдається затримати на вулицях, - зазначив він.

56-та окрема мотопіхотна бригада ініціювала проведення службового розслідування.

Згодом військовослужбовцю 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергію Гнезділову, який публічно повідомив про СЗЧ, вручили підозру за фактом дезертирства.

Гнезділов брав участь у бойових діях на сході України, зокрема в Пісках і Бахмуті. Він також став засновником культурного фестивалю "ВиделкаFest" у своєму рідному місті Вилкове в Одеській області. Окрім цього, Гнезділов є ведучим подкасту "++ подкаст" від hromadske, де спілкується з військовими та піднімає важливі питання мілітаризації суспільства.

Раніше на Цензор.НЕТ було опубліковане інтерв'ю з Гнезділовим.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.