Колишній депутат Руслан Тарпан розпочав процедуру банкрутства, аби запобігти конфіскації майна.

Після понад восьми років перебування за межами країни, скандально відомий бізнесмен і колишній депутат з Одеси Руслан Тарпан, якого підозрюють у вчиненні злочинів проти національної безпеки України, намагається захистити свої активи та власність. Для цього він з-за кордону ініціював фіктивну процедуру банкрутства однієї з своїх компаній.

У рамках кримінального провадження №42024163010000015, що стосується статті 111.2 "Пособництво державі-агресору", яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 12 років із конфіскацією майна, суд за ініціативою СБУ ухвалив рішення про накладення арешту на 64 обʼєкти нерухомості, що належать Тарпану та тісно пов'язаним з ним особам і компаніям в Одесі.

Хочу нагадати, що з 2017 року Тарпан Руслан знаходиться в національному розшуку, ініційованому НАБУ та Офісом Генерального прокурора. З 2021 року він також перебуває у міжнародному розшуку з позначкою "синя", а в 2024 році стало відомо, що Інтерпол виддав "червоне сповіщення" щодо його розшуку. У лютому 2025 року з'явилась інформація про затримання Тарпана в Об'єднаних Арабських Еміратах, однак не уточнювалось, за яким саме кримінальним провадженням він був затриманий.

Руслан Тарпан та його компанія опинилися під звинуваченнями у розкраданні 300 мільйонів гривень в рамках проекту "Глибоководний випуск". Їх також звинувачують в екоциді, зловживанні бюджетними коштами на державних контрактах, пов'язаних з реставраційними та ремонтними роботами в Одесі, а також у незаконному привласненні історичних будівель міста. Особливо тяжким злочином вважається їхня участь у пособництві державі-агресору. Додатково, Тарпан і його бізнес-партнер Шайдулін були внесені до бази "Миротворець" за співпрацю з ФСБ.

Фото: громадянин РФ Шайдулін Раміль та Тарпан Руслан

Руслан Тарпан та коло повʼязаних з ним осіб, зокрема дружина Шишовська Оксана, особливо налякані ймовірною передачаю активів в управління АРМА, вірогідно, намагаються уникнути конфіскації майна на користь держави. Схоже на те, що першим обʼєктом з 64 заарештвоаних в межах кримінальної справи за допомогу РФ Тарпан вирішив рятувати нерухомість ТОВ "Юридична компанія "Сенат" код ЄДРПОУ 33016720, кінцевим бенефіціаром якої є саме Оксана Шишовська. Відтак, у лютому 2025 подружжя за допомогою своїх представників в Україні ініціюють процедуру бакрутства "Сенат" у Господарському суді Одеської області. Розпорядником майна призначено підконтрольну їм особу - Дарієнко Віктора. В свою чергу, юридична фірма "Сенат" є власником БЦ Марсель, розташованого в центрі Одеси.

Зображення: Бізнес-комплекс "Марсель" в Одесі

Банкрутству передувала завчасно спланована схема з боку Тарпана та Шишовської: вони штучно створили кредиторську заборгованість між двома фізичними особами в розмірі 280 000 доларів США (7 476 000 грн), де відповідно до "договору позики" боржником встановили саме Шишковську. А за договором поруки - поручителем Шишковської виступає ТОВ "ЮК "Сенат" з уставним капіталом 6.8 млн грн (де вона і є засновником). Відтак, саме після ухвали на арешт 64 обʼєктів нерухомості Тарпана та повʼязаних з ним компаній, штучно створена кредиторська заборгованість надала підстави розпочати фіктивний процес банкрутства ТОВ "Сенат", кінцевою метою якого є виведення БЦ Марсель з державного арешту. Схоже що Тарпан робить спробу врятувати своє майно, аби держава його не дісталась в межах кримінальної справи щодо пособництва Тарпана країні-агресору - РФ.

Але. Постає головне питання, чому Господарський суд Одеської області підіграє підозрюваному у звʼязках з рф Тарпану, та незважаючи на очевидну штучність так званого "договору позики" між фізичними особами 17 лютого 2025 розпочинає справу про "банкрутство" № 916/420/25 Начало формыКонец формыТОВ "ЮК "Сенат"?

Існує ймовірність, що раптовий і успішний початок процедури банкрутства ТОВ "ЮК "Сенат" у Господарському суді Одеської області міг бути спричинений впливом відомого судді Єгора Краснова. Раніше в засобах масової інформації вже зазначалося, що Руслан Тарпан уникає відповідальності за свої протиправні дії проти України завдяки тісним зв'язкам із суддею Касаційного господарського суду Єгором Красновим, який, у свою чергу, лобіює інтереси компанії Тарпана в кулуарних обговореннях.

Схоже, що основною силою захисту Тарпана у Верховному суді є не його адвокати, а так звана "тіньова оборона", яка, ймовірно, насправді координується діючим суддею Єгором Красновим.

Зображення: суддя Єгор Краснов

Верховний суд є останньою касаційною інстанцією в системі судочинства, що має повноваження скасовувати рішення судів усіх рівнів. Його постанови є остаточними та не підлягають оскарженню. Іншими словами, якщо в Верховному суді існує суддя, що має "короткий ланцюг" і впливає на прийняття рішень своїх колег за вказівками Тарпана в кулуарах, то незалежно від того, як розвивається судовий процес, з основної інстанції може надійти "наказ" про його скасування.

Додатковим підтвердженням зв'язку між суддею Єгором Красновим та колишнім депутатом Русланом Тарпаном є те, що перед призначенням на посаду судді Верховного суду Краснов протягом кількох років працював у компанії ТОВ Інкор-Групп, засновником якої є Тарпан.

Інформація про можливу змову також підкріплюється даними, що у 2023 році суддя Краснов опинився під увагою НАБУ в контексті резонансної справи.

Отже, після гучного затримання голови Верховного суду Всеволода Князева за хабар у розмірі 2,7 мільйона доларів, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) почало цікавитись низкою інших суддів Верховного суду, серед яких виявився і Краснов. Однак у відповідь на запит щодо підтвердження цієї інформації, НАБУ вирішило не розкривати деталі, посилаючись на конфіденційність слідства.

Варто зазначити, що відповідно до відомостей з декларації Краснова, поданої у 2024 за 2023 р. його заробітна плата у Верховному суді складає 325 000 грн у місяць. Інакше кажучи, держава Україна в особі платників податків - народу України, утримає суддю на зарплаті, яка у 115 разів перевищує мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум. А суддя, в свою чергу, можливо віддячує народу України тим, що лобіює інтереси фігуранта по кримінальній справі щодо пособництва рф.

Стало відомо, що правозахисна організація "Комітет з питань захисту прав потерпілих від злочинів" надіслала офіційне звернення до Державного бюро розслідувань. У цьому зверненні йдеться про необхідність розслідування можливих зловживань службовими повноваженнями з боку суддів Господарського суду Одеської області, а також судді Касаційного Господарського суду Верховного Суду України Єгора Краснова.

Залишається надія на компетентність правоохоронних органів та ті залишки неупереджених суддів в Україні , які залишаються неупередженими і стійкими від заохочувань осіб-фігурантів кримінальних справ.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.