"Чорне море представляє собою стратегічний потенціал для України", - зазначає новий документальний фільм, створений Миколою Княжицьким.

Україна більше не розглядає Чорне море як джерело небезпеки – тепер це простір для стратегічних можливостей, впливу та економічного зростання.

Документальний фільм "Чорне море. Цвинтар імперій", створений народним депутатом Миколою Княжицьким, досліджує геополітичну важливість Чорного моря, історичні невдачі великих імперій та вплив України на зміну стратегічного балансу сил у цьому регіоні.

Незважаючи на брак авіаносців і фрегатів, Україна змогла продемонструвати вражаючу ефективність: знищила флагман "Москва", витіснила Чорноморський флот з Кримського півострова, заблокувала можливість десанту на Одесу та відновила стратегічний контроль над морськими торговими шляхами. Одним із головних засобів цього успіху стали морські дрони — інноваційна технологія, що трансформує сучасні військові стратегії.

"На суші та на воді Україна стала першою країною у світі, яка в масштабах та з надзвичайною ефективністю впровадила цей новий вид озброєння. Подібний прогрес у військових технологіях спостерігався лише під час Першої світової війни з появою танків та під час Другої світової – із запровадженням реактивної артилерії," – підкреслив депутат.

У той час як флот Російської Федерації зазнає втрат, Україна змогла втілити економічні аспекти своєї морської перемоги, відновивши експорт. Через морські шляхи проходить важлива частина валютних надходжень країни, особливо в аграрному секторі. Створення зернового коридору після витіснення російських суден стало ключовим моментом. Проте, якщо під час переговорів не враховувати морський аспект, Росія має можливість повернути свій флот у Севастополь і знову почати шантажувати Чорноморське узбережжя.

Автор застерігає: "Оголошення будь-яких можливих варіантів режиму припинення вогню, які не враховують ситуацію в Чорному морі, може призвести до того, що Чорноморський флот Російської Федерації швидко повернеться в окупований Крим і відновить свою перевагу у західній частині Чорного моря."

Саме з цієї причини, як зазначає Княжицький, надзвичайно важливо уникнути помилок, допущених союзниками в 2022 році, коли країни НАТО не сприймали Чорне море як частину своєї стратегічної відповідальності. Наразі формуються нові об'єднання країн, які мають можливість створити ефективну систему стримування.

"Нова коаліція, що формується навколо ініціативи розміщення західних військ в Україні, не має права повторити помилки НАТО, зокрема, нехтування Чорним морем у своїх стратегічних планах. Нашу безпеку в цьому регіоні забезпечують не лише паперові угоди, а й морські дрони та ракети. 22 знищених і 20 пошкоджених кораблів Чорноморського флоту – це беззаперечний аргумент проти будь-яких російських вимог," – підкреслює Княжицький.

Прем'єру "Чорне море. Цвинтар імперій" в етері "5 каналу" чекайте найближчим часом, а поки що можете переглянути фільм на YouTube.

Читайте також: Bloomberg пояснює, навіщо Путіну насправді потрібен мир на морі.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.