Без можливості отримання державної підтримки. Уряд виключив з реєстру відразу чотири промислові парки — перелік.

Кабінет Міністрів прийняв рішення виключити чотири індустріальні парки з офіційного реєстру. Основною причиною цього кроку стала відсутність учасників, зокрема промислових виробництв, протягом трьох років з моменту їх внесення до реєстру.

Цю інформацію оприлюднила прес-служба Міністерства економіки. "У зазначених парках не здійснювалася жодна господарська діяльність, спрямована на розвиток території та залучення учасників і інших суб'єктів", – зазначили в міністерстві.

Зокрема, з реєстру було вилучено iPark, що розташований у селі Візирка Одеської області. Цей парк був заснований у 2014 році, а його керуючою компанією виступає портовий оператор Трансінвестсервіс (ТІС). Як зазначає видання Ліга, серед основних напрямків діяльності були виділені переробна, приладобудівна, автомобілебудівна, електронна та електротехнічна промисловості.

Індустріальний парк Яворівський (Львівська область) створений у 2017 році за ініціативи Яворіської райради. Тут планували виробляти запчастини і комплектовання для машинобудування та для автопромисловості, приладобудування, металообробки тощо. Керівна компанія -- Юпаркс. У лютому 2025 року договір про створення та функціонування парку з компанією було припинено.

Ланнівський індустріальний парк, розташований у Полтавській області, був офіційно зареєстрований у вересні 2017 року. Ініціатором його створення став приватний підприємець Ланнівський цукровий завод. Керівництво парку здійснювалося компанією ТОВ Ланнівська МТС, а одним із учасників стала приватна компанія Ланна-Агро, яка є частиною Ланнівської агропромислової групи.

У цьому контексті розроблялися плани для діяльності, що стосується обробки аграрних ресурсів, виробництва харчових продуктів, створення сільськогосподарських машин та їх обслуговування, а також управління логістикою та зберіганням.

E40 Industrial Park у Київській області на території Колонщинської сільради Бучанського району зареєстровано у лютому 2021 року. Ініціатором створення виступило ТОВ Корма Девелопмент, засновником якої є Dragon Capital Investments (кінцевий бенефіціар Томаш Фіала). Передбачалося, що парк включатиме виробничо-складські приміщення класу А, термінали крос-докінгу, готель, станцію технічного обслуговування вантажівок.

У Міністерстві економіки підкреслили, що видалення індустріального парку з реєстру не свідчить про його закриття. Парк має можливість продовжувати свою діяльність, але без можливості отримання державної підтримки та пільг.

Через півроку парк матиме можливість знову подати заявку на внесення до реєстру.

На 13 травня в реєстрі налічується 97 індустріальних парків. З цього числа 37 є новими, заснованими в період з 2024 по 2025 рік.

Раніше з’являлася інформація про наміри створити аграрний індустріальний парк в Україні.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.