Протягом трьох днів в Одеській області вдалося зібрати 400 кілограмів мазуту, що витік з російського танкера.
Ручне збирання мазуту. Знімок: Іван Русєв.
Комунальники Лиманської громади на Одещині продовжують збирати мазут, який вилився з російського танкера в Керченській протоці. За три дні вдалося зібрати 400 кілограмів нафтопродуктів, проте на березі Чорного моря залишається ще.
Цю інформацію надав Іван Русєв, доктор біологічних наук та керівник науково-дослідного відділу національного парку "Тузлівські лимани", розташованого в Одеській області.
Комунальні служби змушені вручну збирати мазут і зберігати його в спеціально відведених приміщеннях. Подальші дії з нафтопродуктами залишаються незрозумілими. На жаль, у громади наразі немає ні механізму для утилізації, ні коштів для цього.
Наразі на березі виявлено нові забруднені території поблизу Дунайського біосферного заповідника. Фракції мазуту розташовані на відстані від 30 до 50 метрів від лінії моря. Їхні розміри коливаються в межах від 0,5 до 5 сантиметрів. Було зареєстровано один кілометр узбережжя, де присутній мазут, з шириною, що досягає одного метра. Однак існує також ділянка забруднення довжиною 200 метрів і шириною до 6 метрів.
Комунальні служби намагаються очистити забруднене місце, але неподалік виявилося ще одне.
Згідно з інформацією, наданою Українськими Новинами, у західній зоні лиманів Джантшейського та Сасика, неподалік від Дунайського біосферного заповідника, виявлено великі ділянки пересипу, де було виявлено мазут, що витік з російських танкерів.
На узбережжі національного парку "Тузлівські лимани" було зібрано близько 4 кг мазуту, що вилився внаслідок інциденту з російськими танкерами в Керченській протоці. Проте мільйони дрібних часток досі плавають у водах Чорного моря.
А напередодні стало відомо, що згустки мазуту зі зруйнованих російських танкерів були помічені біля окупованого Бердянська Запорізької області.
15 грудня 2024 року в Керченській протоці через шторм зазнали аварії танкери "Волгонефть-212'' та "Волгонефть-239''.
Згідно з даними Greenpeace Ukraine, внаслідок цього інциденту в води Чорного та Азовського морів потрапило не менше 4,3 тисячі тонн мазуту.