В Одеській області виявили, що військове командування фактично допомагало супротивнику, оскільки на рахунках накопичилося близько 100 мільйонів гривень.
Контррозвідка військових Служби безпеки України спільно з Національною поліцією викрили три схеми, які призвели до розкрадання коштів, призначених для оборони, в Одеській області. Це завдало бюджетові України збитків приблизно на 100 мільйонів гривень.
Відомо, що організатором цих злочинних дій став колишній командир окремого батальйону, який був розташований в Одеській області. Під час виконання своїх обов'язків він залучив до схем розкрадання своїх підлеглих, зокрема двох заступників та інших співробітників. Завдяки цій групі реалізовувалися різноманітні схеми, що включали продаж "броні від призову", фальшивих посвідчень учасників бойових дій, а також незаконну торгівлю пальним, призначеним для військової техніки.
Одна з найбільших схем полягала у фіктивному оформленні місцевих бізнесменів та знайомих на службу в батальйон. Ціна таких "послуг" сягала до 5 тисяч доларів США, а "мобілізовані" навіть не з'являлися на території військової частини, продовжуючи перераховувати свої зарплати на банківські картки командування.
Під час проведення обшуків у підозрюваних були вилучені мобільні телефони та банківські картки, які містять докази їхньої злочинної діяльності. Затримано колишнього комбата, його заступників та інших учасників цієї схеми. Усі вони отримали повідомлення про підозру за статтями Кримінального кодексу України: чч. 4, 5 ст. 191 (незаконне привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, скоєне організованою групою), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), а також ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Злочинці взяті під варту. Вони можуть отримати покарання у вигляді до 12 років ув'язнення з можливістю конфіскації майна.
Ми також рекомендуємо ознайомитися з інформацією про те, як Служба безпеки України запобігла низці терористичних актів у Харкові: працівник лабораторії виготовляв вибухові пристрої для російських спецслужб.