"Неповторний проєкт". У Чернігові розпочали експлуатацію техніки, що була перенесена з польського заводу.

Торгово-виробнича група Текстиль-Контакт ввела в експлуатацію на своєму заводі в Чернігові частину перевезеного в Україну обладнання збанкрутілої польської текстильної фабрики MPM Zakład Specjalistyczny.

Про це повідомив заступник голови Верховної Ради з питань економічної політики Дмитро Кисилевський.

"У Чернігові я ознайомився з реалізацією унікального промислового проекту під назвою 'зворотна релокація'. Цей вражаючий кейс свідчить про неймовірну стійкість українських промисловців, що вражає світ," – зазначив він. "Чернігівський завод ТК ДТ-Чернігів, що входить до групи Текстиль Контакт, успішно запустив в експлуатацію 25% обладнання польської текстильної фабрики MPM Zakład Specjalistyczny, яка була релокована до України з Кудови-Збруй."

Зокрема, у Чернігові почали працювати верстати на максимальній потужності, які здатні виконувати цифровий друк на постільній білизні шириною 260 см, повідомив депутат. Варто зазначити, що раніше в Україні таку продукцію не виробляли.

За минулий рік ТК Домашній текстиль інвестувала близько 7 мільйонів гривень у запуск обладнання для "релокованої" польської фабрики, розташованої в Чернігові.

"У купівлю обладнання збанкрутілого польського заводу українська компанія вклала 1,4 млн. євро. Зараз запущена вже четверта частина обладнання", -- повідомив Кисилевський. -- "Решту 75% обладнання планується ввести в експлуатацію у 2026 році".

У той же час, встановлення обладнання ускладнюється через відмову європейських фахівців приїжджати до прикордонних районів для виконання пуско-налагоджувальних завдань.

"На початку російського вторгнення в Україну у завод "ТК ДТ-Чернігів" відбулося три влучання, зокрема артилерії та "градів". В результаті пожежею були пошкоджені склади хімікатів, а також дахи виробничих цехів", -- повідомив він. -- "Незважаючи на це, підприємство продовжує розвиток. У січні 2025 року стартувало виробництво сентипону, а у квітні 2025 року почала роботу лінія ламінування тканин".

Як було зазначено, у жовтні 2023 року компанія Текстиль-Контакт придбала фабрику в Польщі з метою розширення виробничих потужностей тканин у Чернігові.

У березні 2025 року підприємство ТК-Домашній текстиль (ТК-ДТ), яке є частиною групи компаній Текстиль-Контакт (ТК Group), розпочало виробництво різноманітних видів синтепону в Чернігові.

ТК-Домашній текстиль -- лідер з виробництва тканин, домашнього текстилю, дитячого асортименту в Україні. У портфелі активів -- одна з небагатьох в Україні оздоблювальна фабрика з випуску бавовняних тканин у Чернігові ТК-ДТ Чернігів. Також серед її активів -- швейні фабрики в Києві, Тернополі, Чернігові та в Одесі; взуттєва в Чигирині; в'язальне виробництво.

Текстиль-Контакт -- найбільша торгово-виробнича група на ринку легкої промисловості України, заснована 1995 року.

Наразі представляє холдинг, що об'єднує весь спектр послуг текстильної промисловості: від сировини і ниток до готових рішень для клієнтів B2B, B2G, B2C.

Група складається з 11 фабрик, що спеціалізуються на швейному та текстильному виробництві, має 11 тисяч квадратних метрів складських приміщень та пропонує більше 30 тисяч варіантів тканин. Вона також включає сім філій і трьох дилерів, розташованих у 10 містах України, а також представництво Textile-Contact Ukraine у Литві.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.