Україна і Південна Корея планують заснувати спільну Бізнес-раду. Які питання вона буде вирішувати?

Україна і Південна Корея підписали меморандум про співпрацю, що відкриває нову етап у координації економічних відносин між країнами через створення спільної Ділової ради.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства економіки України за результатами підписання відповідного документу між Мінекономіки України та Асоціацією "Українсько-корейська ділова рада" (УДКР).

Меморандум має на меті забезпечити максимальну підтримку для економічного зростання та укріплення співпраці між Україною та Південною Кореєю.

Зокрема, йдеться про створення умов, які сприятимуть залученню інвестицій, встановленню прямих зв'язків між підприємствами, державними структурами та науковими установами різних країн, а також про формування єдиної платформи для координації співробітництва між державами.

"Підписання меморандуму сьогодні є значущим кроком у напрямку координації нашого співробітництва з Республікою Корея на основі принципу "одного вікна". Наша мета — встановити довгострокові інституційні зв'язки через УКДР, активно розвивати їх, а також інтегрувати приватний сектор Кореї в стратегічні державні ініціативи. Співпраця між урядами України та Республіки Корея відкриває можливості для залучення кредитних ресурсів корейського Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF) в українську економіку", — зазначив Олексій Соболев, перший заступник міністра економіки України.

Сторони досягли згоди щодо наступних напрямків співпраці:

Невдовзі Міністерство економіки України разом з Українсько-Корейською Діловою радою планує скласти вичерпний список проєктів, що можуть бути реалізовані в рамках співпраці між державами, як у межах EDCF, так і в інших сферах, зокрема в приватному секторі.

Окрім того, сторони домовилися спільно контролювати реалізацію кожної ініціативи. Планується також створення дашборду з найбільш перспективними проєктами та розробка дорожньої карти за ключовими напрямами взаємодії.

Раніше повідомлялося, що південнокорейська корпорація Posco планує збудувати нову ТЕЦ в Одесі, яка працюватиме на паливі з відходів (RDF-паливі).

Нагадуємо, що в серпні 2022 року Верховна Рада затвердила Рамкову угоду, укладену між урядами України та Республіки Корея, яка стосується кредитування від Фонду економічного розвитку та співробітництва на період з 2024 по 2029 роки.

Дана угода передбачає виділення кредитів від корейського Фонду економічного розвитку та співпраці (EDCF) на період 2024-2029 років, загальна сума яких становитиме до 2,1 мільярда доларів США. Ці фінансові ресурси будуть спрямовані на придбання обладнання та реалізацію проектів з відновлення, які здійснюватимуться державою або державними підприємствами під гарантовану державою підтримку, а також на підтримку державного бюджету.

Проєкти для отримання фінансування з цього пакета відбиратиме корейська сторона. На першому етапі такі кредити можуть бути залучені на постачання обладнання. З 2025 року буде можливість залучати інфраструктурні кредити на відбудову.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.