Снайпери в Харківській області покращували свої навички | ВРЕМЯ
Снайпери з підрозділів Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України провели тренування в Харківській області.
Глуха місцина, UAR-10 та гонг. Кожен постріл ретельно "обробляється". Снайпер має врахувати масу факторів, щоб його куля влучила в ціль.
"Працюємо по цілі. Вона складна, знаходиться на незручному для прицілювання балконі. Сильних боковий вітер. Щоб в неї влучити, потрібно ретельно готувати своє розташування", - ділиться Айс. У бойових умовах практикувався переважно на Запорізькому напрямку.
Протягом занять довелося попрацювати у різних умовах, цього дня вони імітували міське з перепадами висот, складним рельєфом. Зокрема працювали з глибини приміщень, щоб ускладнити своє виявлення.
У нас проходять стрільби по мішенях, і наразі ми знаємо тільки їхні розміри. Необхідно було визначити відстань до цілі, враховуючи напрямок і швидкість вітру, щоб точно влучити. Мій бойовий досвід починається з 2014 року, коли я служив у добровольчому батальйоні "Харків-1".
Після цього вони приєдналися до підрозділу поліції особливого призначення. Займалися виконанням бойових завдань у Донецькому регіоні, зокрема в Волновасі, Новотроїцькому та Мар'їнці. У 2022 році Тоні став добровольцем ССО "Азов-Харків" і взяв участь у звільненні Харківської області. Пізніше його перекинули на більш складний фронт - Бахмутський. В бригаді "Спартан" він пробув близько місяця, після чого вирішив змінити спеціалізацію та стати снайпером.
Одесит на ім'я Майстер володіє значним бойовим досвідом. Він брав участь у бойових діях у Кремінському лісі та в Бахмуті.
"Боремося з вітром, як завжди. У нас два вороги. Перший - п.....и [російські окупаційні сили]", другий - вітер. Але вітер мені також і допомагає. Якщо я його прорахую, то він мені кулю заносить в ціль. А от якщо він раптово зміниться, то прорахунки не спрацюють", - пояснює снайпер.
Під час тренувань снайпери виконали широкий спектр стрілецьких завдань, що охоплювали зміни позицій, фізичні навантаження, переміщення, маскування, корекцію даних стрільби, а також умовні "дуелі", що стали частиною їхньої підготовки до протидії снайперам.