Скільки газу втратила Україна внаслідок атак Росії - деталі від Reuters.
Інформується, що Україна почала збільшувати імпорт газу на початку лютого
Україна планує імпортувати до 800 млн кубометрів газу з Європи, щоб компенсувати 40%-ве падіння видобутку після російських ударів по сектору.
Про це пише Reuters.
"Від моменту вторгнення 2022 року росія зосередила безліч попередніх ракетних і безпілотних атак на електроенергетичному секторі України, але останніми тижнями вона посилила атаки на газові родовища", - йдеться в матеріалі.
Державна газова компанія України "Нафтогаз" разом із найбільшою приватною енергетичною компанією ДТЕК повідомили, що у лютому російські війська вчинили атаки на їхні об'єкти, завдавши шкоди принаймні двічі.
Відзначається, що до атак ворога Україна видобувала приблизно 52 мільйони кубометрів газу щодня, в той час як взимку споживання коливалося від 110 до 140 мільйонів кубометрів на добу.
"Цього опалювального сезону ми могли б обійтися без імпортного газу, але через удари по виробничих потужностях ми змушені звертатися до імпорту, щоб компенсувати зниження внутрішнього видобутку," - зазначило джерело агентства.
Український оператор газотранспортних систем зауважив, що країна почала збільшувати імпорт газу на початку лютого, і відтоді обсяги зросли майже в 10 разів до більш ніж 20 млн куб. м на день.
Одночасно, джерела інформації та представники енергетичного сектору не повідомляють про актуальні показники видобутку газу.
Згідно з інформацією, в Україні спостерігається недостатня кількість газу в сховищах. Проте, завдяки запланованому імпорту та внутрішньому видобутку, країна матиме змогу пройти опалювальний сезон, що звичайно триває з кінця жовтня до квітня, без будь-яких обмежень для промислових підприємств та домогосподарств.
"Для підготовки до зимового сезону 2025/2026 Україні потрібно розпочати закачування газу вже навесні, з метою накопичення приблизно 13 мільярдів кубометрів. На початок поточного опалювального періоду в підземних сховищах країни вже було 12,9 мільярда кубометрів. Наразі невідомо, в яких обсягах газ можна буде імпортувати після березня, оскільки це залежить від обсягів місцевого видобутку, на який, в свою чергу, впливають інтенсивність російських ракетних атак," - повідомляє Reuters.
Як повідомляв 5.ua, увечері вівторка, 18 лютого, російські окупанти завдали масованого удару по Одесі, значна частина міста залишилася без електро-, водо- та теплопостачання, пошкоджено об'єкти соціальної інфраструктури.
Нагадаємо, в Одесі зросла кількість потерпілих - докладно про ворожий обстріл з місця подій.
Читайте також: на Одещині відновлено електропостачання для майже 15 тис. родин - ДТЕК.