Не менш як кожний четвертий українець відчуває потребу в безбар'єрному середовищі, - зазначила Олена Зеленська. -- Офіційний веб-сайт Президента України.

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у підсумковому засіданні Ради безбар'єрності, що відбулося під головуванням віцепрем'єр-міністра - міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби.

"Особливість оборони України полягає в тому, що ми прагнемо розвиватися, не чекаючи на завершення війни. Цього року, навесні, в дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців вперше визначили безбар'єрність як нову цінність. А в осінній хвилі дослідження цей показник вже зріс до 87 %", - підкреслила дружина Президента.

Учасники зустрічі провели детальний аналіз досягнень, яких вдалося досягти протягом року, а також обговорили стратегії на наступний період. Зокрема, представники відповідних міністерств поділилися інформацією щодо механізмів реалізації різноманітних послуг, питань працевлаштування та політики щодо ветеранів.

Підсумовуючи результати роботи за минулий рік, можна відзначити, що Міністерство розвитку громад і територій здійснило моніторинг доступності укриттів, з яких лише 8,2% відповідають вимогам безбар'єрності. Вже підготовлено методичні рекомендації щодо забезпечення доступності інфраструктури освітніх закладів для осіб з обмеженими можливостями, а також для створення і функціонування місцевих рад, орієнтованих на безбар'єрність.

Міністерство соціальної політики впровадило ініціативу "Удосконалення системи надання допоміжних засобів для реабілітації", розпочало підготовку фахівців за спеціальністю "Протезист-ортезист", яку тепер можна отримати в чотирьох закладах вищої освіти, а також надало житло 57 великим прийомним родинам.

Міністерство економіки реалізувало проєкт "Робота без бар'єрів", який передбачає, зокрема, надання грантів підприємцям на створення додаткових робочих місць. Загалом виділили 21,5 тис. мікрогрантів на понад 5 млрд грн, і завдяки цьому вдалося створити понад 40 тис. робочих місць.

Окрім цього, понад 1100 ветеранів та їхні родини залучили близько 500 мільйонів гривень інвестицій для розвитку власного бізнесу.

Міністерство охорони здоров'я реалізувало проєкт "Розвиток системи реабілітаційної допомоги". Тепер 316 медичних закладів надають послуги за пакетом "Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах". Протягом року її отримали понад 280 тис. пацієнтів.

Окрім цього, на основі сучасних реабілітаційних відділень було засновано сім центрів досконалості, які займаються підвищенням кваліфікації спеціалістів та запровадженням інноваційних методів лікування.

Міністерство освіти і науки активно впроваджує Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання. У нашій країні налічується понад 60 тисяч дітей з особливими освітніми потребами, а також функціонує 673 інклюзивно-ресурсних центрів.

Цього року ми успішно запустили шість нових філій Школи Супергероїв, які надають можливість дітям отримувати освіту під час процесу лікування або реабілітації.

Також триває будівництво 73 укриттів на прифронтових і прикордонних територіях.

Також було реалізовано ініціативу "Точка дотику" для осіб, які втратили зір внаслідок війни. Цей проєкт пропонує комплексне безкоштовне навчання, що допомагає розвинути необхідні навички для повсякденного життя.

Міністерство молоді та спорту впроваджує ініціативу "Розвиток адаптивного спорту". Протягом поточного року на основі Національного університету фізичного виховання і спорту України було підготовлено 137 тренерів, які спеціалізуються на фізкультурно-спортивній реабілітації ветеранів війни з інвалідністю.

Міністерство у справах ветеранів веде реалізацію проєкту "Розвиток спорту для ветеранів", а також розповіло про проведення Всеукраїнських спортивних змагань у межах підготовки національної збірної команди України до участі в "Іграх Нескорених".

Міністерство внутрішніх справ впроваджує ініціативу "Автошкола для осіб з інвалідністю". Ці навчальні заклади вже функціонують у Київській області, а також у Львові, Одесі, Кропивницькому, Кам'янці-Подільському та Кривому Розі. В результаті програми 104 учасники отримали водійські посвідчення, серед яких 36 — військовослужбовці.

Також розпочато новий проєкт під назвою "Перезавантаження: реабілітація", спрямований на підготовку працівників МВС, які втратили зір. Крім цього, ведеться робота над впровадженням системи 112, що об'єднуватиме всі служби екстреного реагування.

Також цьогоріч українські захисниці вперше отримали комплекти літніх польових костюмів.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій працює над впровадженням порад для державних структур, щоб забезпечити громадянам доступ до інформації у зручному форматі та зручними методами.

Міністерство цифрової трансформації впроваджує ініціативу "Цифрова освіта", в рамках якої затверджено європейські норми доступності для цифрових послуг.

На платформі "Дія.Освіта" вже зареєстровано понад 2,2 мільйона користувачів. Доступно 20 освітніх програм, які підтримують жестову мову, а також 111 освітніх серіалів із субтитрами.

Центральна виборча комісія ознайомила з реалізацією проєкту "Покращення доступності волевиявлення для людей з інвалідністю". Триває тестування обладнання, що допоможе зробити процес виборів доступним для всіх охочих.

Перша леді висловила вдячність службам за їхню діяльність і закликала продовжувати вдосконалення безбар'єрного середовища в Україні.

"Не менше ніж кожен четвертий громадянин нашої країни відчуває потребу в безбар'єрному середовищі. Саме тому це питання стосується не окремих осіб, а всіх нас," - зазначила Олена Зеленська.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.