Щоденний страх арешту та брак води: BBC висвітлило життя в окупованому Маріуполі.
Маріуполь, який знаходиться під російською окупацією, продовжує залишатися в руїнах, незважаючи на заяви ворога.
Про це пише видання BBC, що поспілкувалося із понад пів десятком людей, які проживали або досі проживають в окупованому місті, передає Цензор.НЕТ.
"Центральна площа виглядає так, ніби її відновили лише в частині будівель. Є також безліч вільних ділянок, де колись розташовувалися будинки. Хоча завали прибрали, тіла загиблих навіть не були вилучені — їх просто завантажували на вантажівки разом із сміттям і вивозили з міста", - розповідає 66-річна Ольга Онишко, яка покинула Маріуполь наприкінці минулого року і тепер проживає в Тернополі.
У місті також гостра нестача води.
"Вода є день-два, а потім її немає три дні. Ми тримаємо вдома відра та каністри з водою. Колір води такий жовтий, що навіть після кип'ятіння її страшно пити. ... Недоступні базові ліки. Діабетикам важко вчасно отримувати інсулін, і він шалено дорогий", - каже один із жителів Маріуполя.
Андрій Кожушин, який провів рік навчання в Маріупольському університеті після його захоплення, а тепер переїхав до Дніпра, поділився своїми враженнями про освіту в умовах окупації.
"Вони навчають дітей дезінформації та пропаганді. Наприклад, у шкільних підручниках стверджується, що Донецька, Луганська, Харківська, Запорізька, Херсонська, Одеська, Кримська та навіть Дніпропетровська області вже входять до складу Росії", - підкреслив він.
Водночас у Маріуполі існують ті, хто веде таємну боротьбу проти Росії. У темряві ночі вони малюють на стінах кольори українського прапора та розповсюджують листівки з такими гаслами, як "Звільніть Маріуполь" і "Маріуполь - це Україна".
Час від часу опозиційні угруповання намагаються заважати як цивільним, так і військовим діям. Принаймні двічі залізничне сполучення з Маріуполем зазнавало перебоїв через підпали, які влаштували активісти у сигнальних будках. Це дуже небезпечна діяльність. Андрій розповідає, що змушений був рятуватися втечею, коли зрозумів, що його викрили.
"Кожного дня ви очищаєте свій телефон від повідомлень, адже існує ймовірність, що його перевірять на блокпостах. Ви уникаєте телефонних дзвінків до друзів в Україні, оскільки побоюєтеся прослуховування. Вашого сусіда з сусіднього будинку заарештували просто на вулиці через те, що хтось повідомив, ніби він передавав дані українським військовим. Ви відчуваєте себе, як у трилері — постійна напруга, страх і недовіра", - поділився житель окупованого Маріуполя.