Росія активно веде цивільне судноплавство практично у всіх його аспектах, - заявив Плетенчук.
Наразі росіяни здійснюють цивільне судноплавство фактично в повному об'ємі.
Про це в телеефірі заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, відповідаючи на питання, куди і звідки росіяни возять товари своїми суднами, якщо говорити про гуманітарну складову, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Насправді тут перелік доволі великий. Можна сказати, що цивільне судноплавство, як і раніше, до речі, росіяни здійснюють фактично у повному об'ємі. Україна зі свого боку ніяких дій, направлених на створення якихось небезпек для цивільних суден, навіть під російськими прапорами в Азові, наприклад, не створювала", - заявив Плетенчук.
Він зазначив, що росіяни продовжують реалізовувати свої нафтопродукти через морський експорт у різних формах, починаючи від мазуту і закінчуючи сирою нафтою.
Він зазначив, що для досягнення цієї мети вони використовують різноманітні порти та термінали, включаючи ті, що розташовані на річці Волга. Саме звідти вони транспортують вантажі річковими танкерами і здійснюють їх перевантаження.
"Так само (йдеться про - ред.) термінали в інших портах, у східній частині Чорного моря, тобто, у східному узбережжі. Так само і на Азові. Це, звісно, і збіжжя російського виробництва, і те, яке вони вивозять з окупованих територій, це і метал, який вони грабують на окупованих територіях", - зазначив Плетенчук.
Згідно з інформацією, наданою Військово-морськими силами, порти Криму час від часу також обслуговують іноземні судна, які відключають свої системи ідентифікації, намагаючись замаскувати свою присутність в окупованих водах.
Відповідаючи на запитання щодо безпекової ситуації в Чорному морі та сприйняття перемир'я з боку військово-морських сил, представник зазначив, що для них все залишається так само, як і раніше.
"Отже, першочерговим завданням є забезпечення безпеки цивільного судноплавства та, відповідно, портів України. Звичайно, в першу чергу це стосується портів Одеси, які наразі єдині продовжують свою діяльність — всього три порти. Щодо загальних угод — ймовірно, на певному високому рівні вони існують у якійсь формі, але в нашій щоденній практиці ми поки що не помічаємо суттєвих змін," — зазначив він.
За словами представника, Військово-морські сили продовжують виконувати свої щоденні обов'язки, такі як забезпечення безпеки цивільного судноплавства, охорона водних територій, узбережжя та інші важливі завдання.
За інформацією Укрінформ, Плетенчук повідомив, що Росія продовжує нелегальний експорт українського зерна та металу через порти в Маріуполі та Бердянську.