Російська Федерація завдає удару по консульству Китаю, в той час як Пекін продовжує постачати компоненти для безпілотників, заявляє Міністерство закордонних справ.

Служба безпеки України виявила компоненти китайського виробництва в безпілотнику, який завдав удару по Києву.

У безпілотнику, який здійснив напад на Київ, виявили компоненти китайського виробництва. Під час тієї ж ночі російські військові завдали шкоди будівлі китайського консульства.

Служба безпеки України підтвердила наявність компонентів китайського виробництва у дроні Герань-2, яким війська РФ атакувала Київ у ніч на 4 липня. У той же час під час обстрілу Одеси росіяни пошкодили будівлю Генконсульства Китаю.

Служба безпеки України підтвердила, що в безпілотних літальних апаратах Герань були знайдені елементи, які виготовлені в Китайській Народній Республіці. Це підтверджується наявністю маркування виробника Suzhou Ecod Precision Manufacturing Co., Ltd на виявлених компонентах.

У повідомленні зазначено, що ці складові, зокрема елементи кріплення для катапульт запуску, були отримані з безпілотників, які використовували російські загарбники для атак на українську столицю вночі з 3 на 4 липня.

Служба безпеки України кваліфікує російський обстріл столиці як воєнний злочин і розпочала розслідування відповідно до 438 статті Кримінального кодексу.

У той же час в Одесі, внаслідок російського обстрілу, постраждало китайське консульство.

"Яка іронія. Після сьогоднішнього масованого російського повітряного нападу на Україну ми виявили в Києві компонент російсько-іранського бойового безпілотника Шахед-136/Геран-2, який був виготовлений у Китаї та поставлений нещодавно. Тієї ж ночі будівля Генерального консульства Китаю в Одесі зазнала незначних пошкоджень в результаті російських ударів по місту. Немає кращої метафори для того, як Путін продовжує ескалувати свою війну та терор, залучаючи інших, включаючи північнокорейських військ, іранську зброю та деяких китайських виробників", - зазначив глава МЗС Андрій Сибіга.

Міністр підкреслив, що безпека в Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні є взаємопов'язаною, знову закликавши Сполучені Штати посилити тиск на Москву.

"Це не просто боротьба за увагу. Спротив російській агресії та терору в Європі прямо впливає на зміцнення безпеки в регіонах Близького Сходу та Індійсько-Тихоокеанському. Ми закликаємо Сполучені Штати та міжнародну спільноту активізувати тиск на московський режим і його військовий бюджет, а також на всіх, хто підтримує військові дії Росії і дозволяє Путіну продовжувати вбивства в Україні", - зазначив Сибіга.

Нагадаємо, сьогодні вночі Росія атакувала Україну 550 засобами повітряного нападу - 539 дронів різного типу і 11 ракет. Сили ППО знешкодили 478 цілей.

Керівник управління комунікацій Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат підкреслив, що Росія здійснила безпрецедентний запуск ударних безпілотників типу "шахед" – їх кількість досягла 330 одиниць.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.