Правоохоронні органи в Одеській області викрили і зупинили три нові схеми, які використовувалися для ухилення від призову.
Служба безпеки України разом із Національною поліцією викрили три нові схеми ухилення від мобілізації в Одеській області. Серед затриманих виявилися керівники обласного медичного центру психічного здоров'я.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.
"Внаслідок проведення всебічних заходів правоохоронці затримали організаторів схем, зокрема трьох керівників обласного центру психічного здоров'я," - наголошується в повідомленні.
Йдеться про генерального директора медустанови та двох його заступників, які продавали ухилянтам фіктивні медичні висновки про наявність тяжких розладів психіки.
Як встановило розслідування, вартість підробки становила 20 тис. доларів з клієнта. У разі придбання таких документів військовозобов'язані використовували їх для оформлення інвалідності з подальшим виїздом за кордон.
Правоохоронні органи зафіксували більше 20 випадків злочинних дій, вчинених посадовими особами.
Також в одному з райцентрів області затримали бухгалтерку міської лікарні, яка торгувала фіктивними довідками про наявність 2 групи інвалідності у дружин потенційних призовників.
Цей документ надавав чоловікам можливість знятися з військового обліку під виглядом догляду за дружиною та виїхати за кордон.
Ще одним учасником справи став 23-річний молодик з Одеси, який за певну винагороду пропонував військовозобов'язаним оформити підроблену інвалідність для своїх батьків.
Таким чином, призовники намагались виїхати за межі країни, видаючи себе за супроводжуючих тяжкохворих членів сім'ї.
За виявленими фактами затриманим було висунуто обвинувачення згідно з кількома статтями Кримінального кодексу України: частина 3 статті 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене організованою групою); частина 3 статті 368 (отримання неправомірної вигоди); частина 1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань у особливий період); частина 2 статті 369-2 (зловживання впливом); частина 1 статті 366 (службове підроблення).
Злочинцям може бути призначено до 10 років позбавлення волі з вилученням майна.
Як повідомляв Укрінформ, поліція Києва і СБУ повідомили про підозру заступнику голови Київської міської державної адміністрації в організації схеми переправлення призовників через держкордон України.