Пояснили за допомогою цифр. У Міністерстві аграрної політики поділилися інформацією про ситуацію в аграрному секторі та про те, як бізнесу слід підготуватися до змін.
Сектор агропереробки в Україні показав позитивну динаміку розвитку.
Цю інформацію озвучив Віталій Коваль, міністр аграрної політики та продовольства України. Згідно з повідомленням на офіційному веб-сайті Мінагрополітики, міністр представив статистичні дані, що ілюструють досягнення аграрного сектору.
"Коваль зазначив, що в минулому році агропереробна галузь показала позитивну динаміку розвитку."
Так, за його словами, найбільший приріст виробництва показали переробка фруктів та овочів (понад 27%), а також виробництво олії, тваринних жирів і молочні продукти (зростання близько 13-14%). Ще один хороший показник -- виробництво м'яса та м'ясних продуктів ($3,8 млрд) та переробка риби. Вони вже перевищили показники 2021 року на 1,5% та 8,1% відповідно. Це свідчить про ефективну адаптацію до нових реалій.
Зростання цих показників також відображає загальний експорт продовольства. У 2024 році він досягнув 5,7 мільярда доларів, що перевищує рівень 2023 року на понад 20,8%. Ще одна вражаюча статистика: експорт м'яса та м'ясних виробів зріс у 3,7 рази. Крім того, наразі вже 60 українських молочних підприємств мають акредитацію в Європейському Союзі.
"Все це доводить, що Україна впевнено рухається від експорту сировини до експорту готової продукції з високою доданою вартістю. Ми крок за кроком йдемо до мети Мінагрополітики -- перетворити країну за аграрної на агроіндустріальну", -- наголосив Коваль.
Міністр також підкреслив важливі напрямки для майбутнього розвитку агропереробної галузі: серед них імпортозаміщення, просування біоенергетичних проектів, запровадження новітніх технологій, розширення ініціативи "Купуй українське" на глобальні ринки, а також активізація експорту українських товарів.
Як повідомлялось, Кабінет Міністрів започаткував програму державної підтримки агровиробників, які вирощують бавовник в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.
Також уряд ухвалив рішення про збільшення максимального розміру гранту за програмою Власна Справа до 500 тис. грн для підприємців, які ведуть або планують розпочати діяльність у прифронтових областях.