Більше ста інтернет-провайдерів подали позови проти податкової служби: які основні причини конфлікту та які можуть бути наслідки для користувачів — Delo.ua

Стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.

Цю інформацію озвучила Ніна Южаніна, яка є членом комітету Верховної Ради, що займається фінансами, податковою та митною політикою.

За інформацією, найбільша кількість позовів була зареєстрована в Одеській області (більше 30), а також у Київській, Харківській, Львівській та Івано-Франківській областях, де їх число коливається від 15 до 20 в кожній.

Які можуть бути результати?

Южаніна зауважила, що законодавство не містить прямої заборони надавачам інтернет-послуг бути платниками єдиного податку. Але, як наголосила нардепка, податківцям й голові податкового комітету Данилу Гетманцеву до цього байдуже.

"Вони мають свою власну логіку та інтерпретацію принципу верховенства права, що ми можемо спостерігати регулярно, зокрема в контексті нещодавнього закону про збільшення податкових ставок," - акцентувала Южаніна.

Вона зазначила, що поки це затягування триватиме, негативні наслідки не зможуть оминути ані бізнес, ані, безумовно, користувачів інтернету.

Зокрема, такі:

Важливо зазначити, що в серпні Данило Гетманцев, голова комітету Верховної Ради з фінансових, податкових та митних питань, висловив думку про необхідність для інтернет-провайдерів зупинити практику розподілу бізнесу на фізичних осіб-підприємців (ФОП). Така практика викликає суттєві втрати для державного бюджету, оскільки призводить до недоотримання податкових надходжень та єдиного соціального внеску.

Нагадуємо, що ряд організацій звернувся до уряду з проханням зберегти спрощену систему оподаткування для провайдерів інтернет-послуг.

Вони стверджують, що позиція Державної податкової служби, яка підкреслює відсутність у малого бізнесу з 1 жовтня можливості користуватися спрощеною системою оподаткування, є наслідком невірного тлумачення послуги доступу до інтернету, яка вважається послугою технічного обслуговування та експлуатації електронних комунікаційних мереж.

У жовтні сотні провайдерів електронних комунікацій, що забезпечували доступ до інтернету в Україні, зупинили свою діяльність після введення заборони на використання спрощеної системи оподаткування.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.