Покупець 245 автозаправних станцій Коломойського повторно не зміг отримати схвалення Антимонопольного комітету України.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) двічі відхилив заяви на погодження угоди з продажу державним "Приватбанком" 245 АЗС та 33 земельних ділянок компанії "Макс Енерго Ресурс".
Цю інформацію наводить відповідь Антимонопольного комітету України на запит українського відділу Forbes.
Яка інформація відома про угоду з продажу АЗС Коломойського, здійсненої "Приватбанком"?
За інформацією, державний "Приватбанк" 27 вересня реалізував 245 автозаправних станцій та 33 земельні ділянки через платформу OpenMarket за суму 695,9 млн грн, що на 0,3% перевищує початкову вартість.
Банк виставив на продаж АЗС і земельні ділянки, розташовані у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградський, Львiвській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях. Це колишні заправки ANP і "Авіас" групи "Приват" Ігоря Коломойського.
Покупцем 245 АЗС, які контролював раніше Ігор Коломойський, на аукціоні "Приватбанку" виявилася маловідома фірма "Макс енерго Ресурс". У реєстрі власником фірми вказаний Ігор Супруненко, але сам він стверджує, що у цього бізнесу є декілька співвласників, не називаючи їх прізвищ.
Переможець електронних аукціонів зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати до Антимонопольного комітету спільно з "Приватбанком" заявку на отримання дозволу на концентрацію.
Нагадуємо, що перед націоналізацією "Приватбанк" отримав у заставу 120 нафтобаз і 248 автозаправних станцій на вимогу Національного банку. У період з серпня по вересень 2016 року менеджмент банку передав усі ці активи у фінансовий лізинг компаніям, пов'язаним з Ігорем Коломойським. Лізингоодержувачі, в свою чергу, передали ці активи в суборенду іншим підприємствам, що працюють в бізнес-мережі бізнесмена.
Націоналізація "Приватбанку" відбулася у грудні 2016 року. Перші чотири місяці після цього банк отримував платежі за лізинговими договорами. Потім позичальники перестали платити. За цей час структури "Привата" накопичили понад 10 млрд грн боргів, за даними держбанку.
З 2020 року "Приватбанк" намагався через суд розірвати угоди про лізинг 245 автозаправних станцій, які належать компаніям з групи "Приват". Лише в листопаді 2023 року суд ухвалив рішення, що дозволило банку отримати контроль над цими 245 АЗС, які підпадали під управління Коломойського.