Після закриття феросплавного виробництва ще один актив Коломойського був переданий під контроль держави.
Про це повідомило Бюро економічної безпеки.
"Мова йде про сукупність будівель та споруд, газопроводи, автомобілі для розвантаження, конвеєри, вантажний кран, причал на території Одеської області та інші активи," - повідомило БЕБ. - "Компанія, яка є власником цих активів, має зв'язок з відомим бізнесменом, щодо якого Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про запровадження спеціальних економічних санкцій та інших обмежувальних заходів."
Згідно з даними, отриманими від джерел Економічної Правди, мова йде про Ігоря Коломойського.
У минулому БЕБ виявило, що представники кількох компаній здійснили низку протизаконних дій щодо заставленого майна — морського терміналу для перевалки та зберігання зернових вантажів, яке було закладено в НБУ за іпотечним договором у 2016 році.
Зазначається, що серед причетних до схеми, окрім службовців, фігурують колишні акціонери одного з банків, зокрема відомий бізнесмен та його оточення.
У 2024 році вказані компанії продовжили свою незаконну діяльність, намагаючись вивести агротермінал з-під застави банку, повідомляють джерела. Зокрема, власник майна штучно уникав виконання зобов'язань перед позичальником, що загрожувало втратою агротерміналу та його виведенням з-під застави.
У контексті цього, а також для гарантування неупередженого оцінювання майна і відповідного зберігання активів під наглядом фахівців АРМА, судові рішення призвели до накладення арешту та передачі майна в управління АРМА, як повідомили в БЕБ.
Як було зазначено, у січні 2025 року активи Нікопольського заводу феросплавів були передані під управління АРМА.
Рішення прийнято в рамках кримінальної справи, що стосується привласнення державних фінансів у 2014 році, в якій фігурують службові особи ПАТ КБ Приватбанк, включаючи колишніх акціонерів, зокрема Коломойського та його найближче оточення.