Перевірка електронної комерції: У цьому році податкова служба виявила 11 тисяч українських громадян, які отримували платежі на свої рахунки.
У березні Державна податкова служба розпочала контроль за фінансовими переказами на банківські рахунки українців, які займаються онлайн-торгівлею. Протягом періоду з 1 по 20 березня було зафіксовано 1,4 мільйона транзакцій на загальну суму 1,6 мільярда гривень.
Цю інформацію підтверджують дані з "Опендатабот".
Згідно з інформацією, під контроль потрапили 11 тисяч людей, які отримали більше 50 грошових переказів у 2025 році.
У середному за цей період на одну людину припадало 127 переказів. Проте в окремих випадках кількість операцій на одного одержувача досягала кількох сотень. Середній чек таких транзакцій склав 1142 грн.
Державна податкова служба почала активний моніторинг грошових переказів на банківські рахунки українців, які здійснюють онлайн-продажі товарів, маючи новий інструмент контролю - доступ до Системи обліку даних РРО, - який дозволяє автоматично виявляти фізичних осіб та підприємців, що систематично отримують кошти, але не зареєстровані як підприємці або не використовують касову техніку.
На сьогоднішній день Державна податкова служба не вжила заходів проти таких осіб, однак ризики для порушників є значними. Штраф за ведення діяльності без належної реєстрації може коливатися від 17 тисяч до 85 тисяч гривень, а також передбачена конфіскація майна. Крім того, може бути накладено додатковий штраф у розмірі до 200% вартості товарів або послуг, що були реалізовані без використання касових апаратів.
Загалом моніторинг охоплює фізичних осіб, які регулярно отримують кошти за товари/послуги (особливо через маркетплейси або соцмережі) та ФОПів, які не зареєстрували касовий апарат, хоча повинні це зробити.
Водночас Держподатква не бере до уваги разові продажі особистих речей через інтернет-платформи чи маркетплейси.
Раніше стало відомо, що понад 1000 суб'єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі отримали від податківців інформаційні повідомлення через Електронний кабінет для упередження можливих порушень порядку проведення розрахунків.
Раніше повідомлялося, що Державна податкова служба має намір у 2025 році здійснити 4,7 тисячі перевірок підприємств та фізичних осіб-підприємців. Особливу увагу податківці приділятимуть компаніям, розташованим у Києві, Одеській та Дніпропетровській областях.