Обмін військовополоненими, призначення нового канцлера Німеччини та черговий мовний конфлікт – основні події 6 травня.
Одна з найбільш інтригуючих тем в російсько-українські війні на сьогодні -- як пройде парад 9 травня в Москві. Росія очікує 29 глав держав серед який китайський лідер Сі Цзиньпін, бразильський Президент Лула да Сільва. Очікуються лідери більшості країн бувшого СРСР (окрім звісно країн Балтії, Молдови та Грузії), Словакії, Сербії, Боснії, В'єтнаму,Куби та ряду країн Азії та Африки При чому лідерів найбільших союзників у війні КНДР та Ірану не очікується. Кремль надіслав запрошення і послу США, але невідомо, чи буде вона присутня. Російська влада дуже турбується через українські дрони, які в ніч на вівторок атакували як мінімум 9 областей областей, в тому числі і Московську. Тому в Москві вводяться численні обмеження, відключається мобільний інтернет.
У контексті військових дій російські дрони продовжують завдавати ударів по українським містам. Цього разу Харків став основною мішенню, де ворог здійснив близько 20 атак. Внаслідок цих обстрілів двоє людей отримали поранення. Одна особа загинула через дронову атаку в околицях Одеси. Найбільш напруженою залишається ситуація на покровському напрямку, але, як зазначив Головнокомандувач Олександр Сирський, Збройним силам України вдалося стабілізувати обстановку завдяки успішним контратакам.
Сьогодні 205 українських військовослужбовців повернулися з російського полону в результаті паритетного обміну. Серед звільнених – три офіцери та 202 солдатів і сержантів. Ці військові захищали Україну на Донеччині та Луганщині, у Запорізькій та Харківській областях, а також у Херсоні, Сумах та Києві, включаючи гарнізон Маріуполя.
Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва розглянув угоду із США про корисні копалини і рекомендував парламенту ратифікувати її. За відповідне рішення на засіданні комітету проголосували 11 депутатів, 1 - утримався, в 2 - не брали участь у голосуванні. Очікується, що ратифікація може відбутися 8 травня.
Оновлений мовний конфлікт. Видавнича компанія "Абрикос" повідомила про намір знищити свою частину тиражу дитячої книжки "Будиночок мрії" авторства Юліанни Караман. Причиною стало те, що письменниця, яка походить з Луганщини, веде свої соціальні мережі російською мовою, хоча сама книга видана українською. Це рішення спричинило бурхливі дискусії в соцмережах, викликавши як обурення, так і підтримку.
Журналіст "Вільного радіо" Євген Вакуленко повідомив, що отримав загрози фізичної розправи від речника Київської міської військової адміністрації Євгена Ієвлєва. Це сталося після публікації матеріалу про декларацію службовця Покровського районного ТЦК та СП, який виявився батьком Ієвлєва і задекларував позашляховик Toyota Land Cruiser 2011 року, що належить його дружині. Речник, вживаючи нецензурну лексику, пообіцяв журналісту завдати йому фізичної шкоди.
Сьогодні, на 85-му році життя, відійшов у вічність український письменник-шістдесятник Валерій Шевчук. Він був відомий як майстер психологічної та готичної прози, а також одним із засновників Житомирської прозової школи. Його твори глибоко досліджують внутрішній світ людини, часто поєднуючи містичні елементи, історичні мотиви і символіку. У радянській епосі 70-х років його практично не друкували, оскільки письменник потрапив у "чорний список", через що змушений був писати "для себе" або ж публікуватися за межами країни. Незважаючи на ці труднощі, він створив понад 150 книжок, як художнього, так і наукового жанру. Серед його найвідоміших творів — "Дім на горі", "Три листки за вікном" та "Птахи з невидимого острова". Деякі з його романів стали основою для фільмів, таких як "Повний місяць. Ноктюрн", "Голос трави" та "Місяцева зозулька".
Лідера право-консервативного блоку ХДС/ХСС Фрідріха Мерца обрали федеральним канцлером у парламенті Німеччини, але лише з другої спроби. Це стало першим випадком в історії ФРН, коли кандидату не вдалося отримати необхідну підтримку з першого разу. Мерц отримав 310 голосів депутатів, тоді як для успіху йому бракувало ще 6 голосів. Оскільки голосування відбувалося таємно, невідомо, хто з членів коаліції не підтримав його кандидатуру. Однак друга спроба, що відбулася того ж дня, виявилася успішною: Мерца підтримали вже 325 депутатів. Це дозволило уникнути скасування запланованих закордонних візитів, проте ситуація залишила певний негативний відбиток. Таким чином, початок його канцлерства не можна вважати вдалим.
Якщо ви виявили орфографічну неточність, будь ласка, повідомте нам про це.