Можливе визнання Криму та заповіт Франциска: головні події 22 квітня.

Медіа продовжують висвітлювати деталі запропонованого США плану миру для розв'язання російсько-українського конфлікту. Згідно з інформацією Washington Post, цей план передбачає заморожування бойових дій на теперішній лінії фронту, офіційне визнання Криму за Росією, а також скасування санкцій проти Москви. Проте залишається незрозумілим, хто саме має визнавати Крим російським – чи це повинні зробити Україна та ЄС, чи лише Вашингтон. Президент Володимир Зеленський вже підкреслив, що Україна не планує визнавати анексію Криму юридично і не отримувала жодних офіційних пропозицій з цього приводу. Важливо зазначити, що це суперечить Конституції України, а також навряд чи буде прийнято суспільством.

Крім того, до мирного плану є багато питань. Щодо гарантій безпеки, контролю за припиненням вогню, миротворчих військ і демілітаризованих зон тощо. Зрозуміло тільки, що завтра на переговорах в Лондоні Україні доведеться витримати шалений тиск від Сполучених Штатів. І тут важлива позиція європейців та британців, чи підтримають вони Київ. Міністр закордонних справ Франції сказав, що європейці озвучать США свої "червоні лінії" в мирному процесі, але не уточнив їх деталі.

Перед початком переговорів Володимир Зеленський акцентував увагу на тому, що його ініціатива про продовження режиму тиші після Великодня та зупинку атак на цивільні об'єкти залишається актуальною.

Водночас, Росія продовжує завдавати ударів по містах України. Одеса стала мішенню для шахедів, внаслідок масованої атаки з використанням понад 20 безпілотників, троє осіб отримали поранення. У середині дня противник влаштував два удари по Запоріжжю, через що частково зруйнувалися навчальний заклад та кілька дев’ятиповерхових будинків. Внаслідок цього загинула одна людина, ще 20 отримали травми. Також є постраждалі в Харкові від атак шахедів. Загалом, після оголошення перемир'я, за оцінками військових, Росія на 25% збільшила використання артилерії та дронів, скориставшись "днем тиші" для поповнення запасів боєприпасів.

Ще один вражаючий аспект втрат України внаслідок війни. За словами колишнього омбудсмена з прав дитини Миколи Кулєби, з 2014 року країна втратила приблизно половину свого дитячого населення. 20% дітей залишились під окупацією або були примусово вивезені до Росії, а ще 25-30% покинули Україну через війну.

На завершення розглянемо одну з найважливіших міжнародних тем — смерть Папи Франциска. Після його відходу у вічність було оприлюднено заповіт покійного понтифіка. На відміну від попередників, які зазвичай знаходили спочинок у спеціальних тришарових трунах з кипариса, свинцю та дуба, Франциск висловив бажання бути похованим у простій дерев'яній труні. Він також зазначив, що його гробниця повинна розташовуватися в землі, без зайвих прикрас, із написом "Franciscus". Повний текст заповіту Папи доступний для ознайомлення тут.

Якщо ви виявили помилку в написанні, будь ласка, дайте нам знати.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.