Мільйони під загрозою: в Одеській області виявлено злочинну схему заволодіння бюджетними коштами.
Служба безпеки України виявила велику корупційну схему, внаслідок якої з державного бюджету зникло 3 мільйони гривень, призначені для укріплення берегової лінії Чорного моря. За інформацією слідства, до цих махінацій причетна голова однієї з сільських рад Одеського району, яка підписала контракт з підрядником, що виявився компанією, пов'язаною з нею. Роботи не були виконані, а кошти - зникли. Про це інформує Управління СБУ в Одеській області.
Изображение: Служба безопасности Украины
Правоохоронці з'ясували, що восени 2020 року одна із посадовців уклала угоду з керівником будівельної компанії, у якій було передбачено авансовий платіж у розмірі 3 мільйони гривень, що становило 30% від загальної суми контракту, який перевищував 15 мільйонів гривень. Проте, згідно з даними слідства, акти приймання-передачі будівельних матеріалів виявилися фальшивими, а сама сільська рада не отримала жодних матеріалів. Більше того, хоча контракт з підрядником зрештою було розірвано, кошти так і не були повернуті до бюджету.
Голові сільради оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 (розтрата майна у особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення). Суд вже обрав запобіжний захід - тримання під вартою з можливістю внесення 9 млн грн застави. Посадовиці загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади.
В даний момент проводяться розслідувальні заходи з метою з'ясування всіх деталей шахрайської схеми та залучення до відповідальності інших осіб, які можуть бути причетні до справи. Операцію здійснили працівники СБУ в Одеській області у співпраці з Національною поліцією та прокуратурою.
Нагадуємо, що на порталі "Коментарі" повідомлялося про те, що в Одеському районі правоохоронні органи виявили злочинну групу, яка займалася нелегальним видобутком вапняку, маскуючи свої дії під виглядом геологічних досліджень. Четверо місцевих мешканців, серед яких є керівник підприємства, що займається видобутком корисних копалин, отримали підозри у незаконному видобутку та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом. Загальні збитки від їхніх дій перевищують 1,2 мільйона гривень.