Кorean Posco має намір реалізувати проект зі спорудження нової теплоелектроцентралі в Одесі, інвестиції в яку оцінюються приблизно в 4 мільярди гривень.

Південнокорейська корпорація Posco планує збудувати нову ТЕЦ в Одесі, яка працюватиме на паливі з відходів (RDF-паливі).

Про це заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук розповів за підсумками зустрічі, у якій взяли участь гендиректор ТОВ "Поско Інтернешнл Україна" Кім Йонг Хюн і віцепрезидент Posco International Corporation Ан Сухьон, інформує пресслужба міністерства.

Відповідно до його інформації, нова теплоелектроцентраль (ТЕЦ) матиме електричну потужність 12 МВт та теплову потужність 40 МВт. Загальна вартість реалізації цього проєкту складає 106 мільйонів доларів (близько 3,9 мільярда гривень за актуальним курсом), а термін повернення інвестицій оцінюється в 6,5 років.

Ковальчук зауважив, що міська влада Одеси вже виділила для будівництва земельну ділянку площею 4 гектари, визначила відповідальне комунальне підприємство, до ділянки підведено всі необхідні інженерні мережі, зокрема газопровід, а також узгоджено схему теплопостачання з Міністерством розвитку громад та територій.

"Проєкт створення ТЕЦ, що працює на RDF-паливі, демонструє інноваційний та інтегрований підхід до подолання енергетичних і екологічних проблем. Українська та корейська сторони вже розпочали розробку Концептуального документа проєкту (PCP), який, відповідно до встановлених процедур, має бути офіційно переданий урядом України," - підкреслив Ковальчук.

Він зазначив, що реалізація проєкту передбачається в межах механізму за участі Корейського фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF).

Згідно з інформацією, у серпні минулого року Верховна Рада України затвердила Рамкову угоду, укладену між урядами України та Республіки Корея, яка стосується надання кредитів від Фонду економічного розвитку та співробітництва на період 2024-2029 років.

Угода передбачає, що корейський Фонд економічного розвитку та співробітництва (EDCF) надасть кредити на період з 2024 по 2029 роки в загальному обсязі до 2,1 мільярда доларів. Ці кошти будуть використані для закупівлі технічного обладнання та реалізації проектів з відновлення, які виконуватимуться державними установами або компаніями, що мають державну гарантію. Крім того, частина фінансування буде спрямована на потреби державного бюджету.

Корейська сторона відповідатиме за відбір проєктів для фінансування з цього пакета. На першому етапі фінансування буде доступне у вигляді кредитів для закупівлі обладнання. Починаючи з 2025 року, з’явиться можливість отримання кредитів для інфраструктурних проєктів, спрямованих на відновлення.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.