Уряд України разом із Республікою Корея працюватиме над реалізацією ініціатив у сферах зеленої металургії та енергетики.

Корейська корпорація "Posco International" планує активно залучатися до проектів відновлення України. Під час зустрічі з Першим заступником Міністра економіки України Олексієм Соболевим представники компанії обговорили можливу співпрацю в приватному та державному секторах. Одними з ключових напрямків майбутнього партнерства стали екологічна металургія та розвиток сучасної енергетичної інфраструктури.

Представники корейської компанії підкреслили, що мають досвід реалізації проектів в Україні, зокрема в аграрному та енергетичному секторах. Однак наразі вони прагнуть знайти нові можливості для активної участі у процесі відновлення, тому встановлення діалогу з урядом для визначення ключових потреб є для них надзвичайно важливим.

Один з найближчих проектів, який "Posco International Ukraine" має намір реалізувати в Україні - будівництво в Одесі теплоелектроцентралі на RDF-паливі (Refuse-derived fuel - паливо, що виробляється з відходів). Цю ініціативу загальною вартістю в 106 млн дол. хочуть реалізувати в рамках співпраці з корейським Фондом економічного розвитку та співробітництва (EDCF).

Минулого року ми уклали рамкову угоду між урядами з Республікою Корея, завдяки якій українська економіка отримає 2,1 мільярда доларів пільгових кредитів від EDCF. Ми дуже зацікавлені у максимально ефективному використанні цих коштів для проектів з відновлення в найближчій перспективі. Згідно з чинними угодами, ці фінансування можуть бути спрямовані лише на публічні ініціативи з Єдиного проектного портфелю. Однак у майбутньому ми сподіваємося на розширення нашої співпраці з корейським урядом та можливість залучення пільгового кредитування від фонду для приватного сектора, - підкреслив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Одним із ключових напрямків, які "Posco International" має намір розвивати в Україні, є екологічна металургія. Компанія володіє більш ніж двадцятирічним досвідом у цій сфері та розглядає можливості для інвестицій в українську промисловість, а також надаватиме технологічну і консультаційну підтримку місцевим металургійним підприємствам. Це сприятиме впровадженню передових технологій, залученню міжнародного досвіду та забезпеченню доступу до світових ринків.

За словами Олексія Соболева, зелена металургія - одна з галузей, зафіксованих в Плані України для Ukraine Facility, що є ключовою для відновлення й економічного зростання. Україна має великі запаси залізної руди, досвід в металургійній галузі та дешевші порівняно з багатьма країнами енергетичні потужності. Тож є потенціал, аби стати провідним виробником екологічно чистої сталі - життєво важливим компонентом європейської стратегії декарбонізації. І досвід Корейської Республіки може суттєво сприяти розвитку такого виробництва в Україні та подальшій заміні російського металургійного експорту українським.

Сторони уклали угоду про регулярні консультації між Міністерством економіки України та корейськими бізнесменами, що стосуються впровадження проекту зеленого металургійного виробництва в Україні. Наступними кроками стануть розробка техніко-економічного обґрунтування проекту та обговорення можливостей співпраці з українськими підприємствами.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.