Кабінет Міністрів України повідомляє, що у Чернівцях урочисто відкрився найбільший центр реабілітації для поранених військовослужбовців.

Новітнє відділення запущено на базі Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни. Це вже 15 заклад проєкту RECOVERY, який розбудовує мережу інноваційних реабілітаційних відділень по всій країні.

Центр у Чернівцях обладнано інноваційними технологіями та спроектовано з акцентом на безбар'єрність. У відділенні передбачені широкі коридори, санітарно-гігієнічні зони для осіб з обмеженими можливостями, спеціалізовані поручні та безпорогові зони. Тут українські військовослужбовці, які отримали поранення, матимуть можливість проходити реабілітацію відповідно до найвищих міжнародних стандартів.

На першому поверсі центру створено лікувально-реабілітаційну базу. Зокрема, велику залу фізичної реабілітації, оснащену відповідно до міжнародних стандартів. Сучасне обладнання з віртуальною реальністю, що забезпечує зворотний зв'язок із пацієнтом. Крім того, тут облаштовано кабінети ерготерапії, індивідуальної фізичної терапії, асистивних технологій тощо. Додатково передбачено два масажні кабінети, кімнати для персоналу, інвентарну й аптечну кімнати.

Палатне відділення нашого центру має 61 ліжко-місце, що робить його наймасштабнішим у національній мережі RECOVERY. Усі пацієнтські кімнати обладнано сучасними багатофункціональними ліжками з електроприводом та зручними меблями, що сприяє комфортному перебуванню. Щорічно понад 2 000 захисників і захисниць матимуть можливість отримувати високоякісну реабілітаційну допомогу.

До створення центру долучилася також Чернівецька обласна військова адміністрація, виділивши кошти з обласного бюджету, а також територіальні громади області. Це дозволило облаштувати дах, вхідну групу за нормами доступності та утеплити приміщення.

Як і в інших центрах мережі, відновлює мультидисциплінарна команда фахівців. Залежно від потреб кожного пораненого з ним працюють за індивідуальною програмою -- лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови й мовлення та інші фахівці.

Більше ніж 18 000 пацієнтів успішно завершили курс реабілітації в центрі RECOVERY. Мережа закладів не обмежується лише Чернівцями, вона також включає Київ (з двома установами), Львів, Рівне, Луцьк, Вінницю, Черкаси, Полтаву, Хмельницький, Одесу (з двома закладами) та три заклади в Дніпровській області.

Довідково

Національна ініціатива RECOVERY, заснована Віктором та Оленою Пінчуками, зосереджується на таких ключових аспектах:

Усі реабілітаційні послуги надаються безкоштовно для пацієнтів і повністю фінансуються Національною службою здоров’я України в межах Програми медичних гарантій.

Нагадуємо, що стаціонарна реабілітаційна програма повинна тривати не менше 14 днів, з щоденними процедурами тривалістю не менше трьох годин. У свою чергу, амбулаторна реабілітація передбачає проведення інтенсивних занять, які тривають більше 14 днів, з тривалістю щоденних сесій понад одну годину.

В залежності від ступеня тяжкості травми, кожен пацієнт може пройти від 2 до 8 курсів реабілітації протягом року.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.