Кабінет Міністрів України, зокрема Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, організував зустріч з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко провів зустріч із Юргом Егліном, головою делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні, разом із його командою. Під час переговорів основною темою стало питання звільнення українських медиків, які наразі утримуються в російському полоні. Міністр закликав світову спільноту посилити тиск на Росію для термінового звільнення лікарів.
Крім того, учасники зустрічі розглянули підсумки співпраці за попередні роки, актуальні проєкти та плани на майбутнє в галузях реабілітації, психічного здоров'я, підтримки медичних установ і впровадження інноваційних послуг.
"Щоденно система охорони здоров'я стикається з новими викликами. Проте ми не просто реагуємо на них, а працюємо над створенням стійкої структури, яка здатна надати всебічну допомогу людям. Співпраця з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста — це про довіру, професіоналізм і спільні зусилля, які вже сьогодні приносять конкретні результати в таких сферах, як реабілітація, психічне здоров'я та судово-медична експертиза. Ми високо цінуємо цю підтримку і вважаємо її важливою складовою розбудови потужного сектора охорони здоров'я в Україні," — підкреслив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
З моменту початку широкомасштабного вторгнення Міжнародний комітет Червоного Хреста надав допомогу більше ніж 17 медичним установам у таких містах, як Харків, Дніпро, Київ, Запоріжжя, Суми, Одеса та інших регіонах. Ці лікарні отримали медикаменти, медичні вироби та технічну підтримку. Додатково, сім центрів первинної медико-санітарної допомоги отримують підтримку для лікування неінфекційних захворювань. Також впроваджуються навчальні програми з надання екстреної та планової медичної допомоги, які мають намір розширити.
Особливий акцент учасники зробили на питанні психічного здоров'я, особливо на підтримці родин зниклих безвісти. Яскравим прикладом комплексного підходу є опіковий центр у Києві, де психологічна допомога гармонійно поєднується з фізичною реабілітацією.
У рамках співпраці в сфері фізичної реабілітації реалізується спільний проект Міністерства охорони здоров'я та Міжнародного комітету Червоного Хреста на базі університетської лікарні Харківського національного медичного університету. Один із ключових елементів цього проекту - функціонування клінічної лабораторії з виготовлення протезів та ортезів, яка має можливість обслуговувати від 15 до 20 пацієнтів щомісяця. Тут, за участю закордонних спеціалістів (клінічних протезистів), створюються тимчасові протези, необхідні для реабілітації пацієнтів в гострій та підгострій стадіях, відповідно до сучасних медичних протоколів для осіб, які перенесли ампутації.
У Київській обласній лікарні розпочинається новий великий проект, спрямований на створення сучасного центру для протезування, фізичної реабілітації та психологічної підтримки ветеранів. Для реалізації цього проекту Міжнародний комітет Червоного Хреста виділить 200 тисяч швейцарських франків і надасть допомогу в реконструкції приміщень.
Учасники також розглянули питання вдосконалення підготовки фахівців з протезування та ортезування. У 2025 році реалізується міжнародна освітня ініціатива за підтримки Human Study e.V. та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Освітній процес відповідає міжнародним стандартам ISPO, а практичні заняття проходять у центрах SUPERHUMANS та UNBROKEN у Львові.
Міністерство охорони здоров'я продовжить розвивати співпрацю з Міжнародним комітетом Червоного Хреста у всіх сферах, починаючи з реабілітації та ментального здоров'я і закінчуючи удосконаленням медичної освіти. Це забезпечить доступ кожного пацієнта до високоякісної медичної допомоги, навіть у найважчих обставинах.