Кабінет Міністрів України - Підготовка спеціалістів для креативних галузей: які заходи вживає держава для підтримки навчання кадрів.

Уряд презентує підприємствам програми підтримки, спрямовані на вирішення проблеми браку кваліфікованих кадрів, а також надання можливості безпосередньо впливати на підготовку необхідних фахівців. Це питання обговорювалося під час круглого столу з учасниками креативних індустрій, в якому взяли участь керівники Міністерства економіки та Державної служби зайнятості.

"Ми розуміємо, що проблема номер один, не тільки для креативних індустрій, а й для всіх роботодавців - це брак кваліфікованих працівників. Нині ми маємо структурне безробіття, коли на ринку є фахівці, є вакансії, але пошукачі роботи і роботодавці не можуть задовольнити потреби одне одного. Саме тому ми почали реформу Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Бізнес може долучитися до наглядових рад центрів і впливати на те, яким професіям і як навчають слухачів курсів, щоб вони отримували навички, які нині затребувані роботодавцями", -- зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України.

На заході представники Мінекономіки та Державної служби зайнятості ознайомили учасників з ініціативами, що підтримують бізнес, зокрема програмами, спрямованими на підготовку спеціалістів та поліпшення кадрової ситуації в індустрії моди.

"Ми надаємо підприємствам широкий спектр підтримки, включаючи гранти для розвитку бізнесу – від мікрогрантів у розмірі 250 тис. грн до масштабних грантів на 8 млн грн. Також готові вирішити проблему нестачі кадрів, пропонуючи навчання необхідних спеціалістів для підприємців або підвищення кваліфікації їхніх працівників через центри професійно-технічної освіти або програми ваучерів. Ми фінансово підтримуємо бізнеси, які приймають на роботу внутрішніх переселенців, а також компенсуємо витрати на організацію робочих місць для людей з інвалідністю," – зазначила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Одна з ініціатив, яку обговорювали представники центральних органів влади, стосується розвитку співпраці між креативними індустріями та Центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Як підкреслила директорка ДСЗ, ці центри мають всю необхідну інфраструктуру для навчання, підвищення кваліфікації та перекваліфікації працівників у сфері легкої промисловості.

"У цьому році 486 осіб завершили навчання для роботи в креативних індустріях у професійно-технічних центрах Державної служби зайнятості. У п'яти з восьми наших навчальних закладів — у Рівному, Полтаві, Харкові, Одесі та Львові — ми пропонуємо підготовку за різними спеціальностями. Ми враховуємо індивідуальні потреби кожного роботодавця і можемо розробити спеціалізовану освітню програму, що відповідає вимогам вашого виробництва. Наша модель навчання передбачає дуальний підхід: спочатку учасники отримують базову теоретичну підготовку, а потім проходять практику безпосередньо на вашому підприємстві, з подальшою можливістю працевлаштування. Наші навчальні центри обладнані сучасними технологіями та інструментами," — повідомила Юлія Жовтяк, керівник Державної служби зайнятості України.

Захід відбувся в партнерстві Міністерства економіки, ГО "Розвиток бізнес-сектору України" та за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Зміцнення громадської довіри (UCBI)".

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.