Основні події ночі та ранку неділі, 17 листопада: потужний ракетний напад вранці, більше ніж 130 зіткнень.

Наслідки ракетного удару на Львівщині

Ранком 17 листопада Росія провела масштабну атаку на енергетичну інфраструктуру України. Теплоелектростанції ДТЕК стали мішенню для ворожих ударів, як повідомила компанія у Telegram.

"Ворожі сили провели масштабний терористичний наступ на енергетичну інфраструктуру України. Зокрема, під удар потрапили теплоелектростанції ДТЕК. За первинними даними, жертв вдалося уникнути", -- йдеться в офіційному повідомленні.

Згідно з повідомленням енергетичної компанії, в результаті агресії РФ було завдано значних ушкоджень обладнанню станцій. Співробітники підприємств швидко взялися за ліквідацію наслідків та відновлення функціонування техніки.

"Це вже восьма масштабна атака на енергетичні об'єкти компанії в цьому році. З початку повномасштабного вторгнення теплоелектростанції ДТЕК зазнали обстрілів більше ніж 190 разів", повідомили в ДТЕК.

Противник завдав ударів по важливим інфраструктурним об'єктам у Волинській, Рівненській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Кіровоградській та ряді інших регіонів.

Додаткові деталі можна знайти у наших новинах.

Ранком 17 листопада Росія здійснила напад на Україну, використавши близько 120 ракет різних типів та 90 ударних безпілотників. Основною метою агресора стала наша енергетична інфраструктура, розташована по всій території країни, як повідомив президент Володимир Зеленський.

"Масштабна комбінація атак на всі регіони України. Протягом цієї ночі та ранку російські агресори використали дрони різних моделей, зокрема "шахеди". Також були застосовані крилаті, балістичні та аеробалістичні ракети, зокрема "циркони", "іскандери" та "кинджали". Загальна кількість атакуючих ракет становила близько 120, а дронів – 90. Наші сили протиповітряної оборони знищили понад 140 повітряних цілей", – йдеться у звіті.

Президент підкреслює, що основною метою супротивника стала енергетична інфраструктура по всій території України. Є відомості про ушкодження об'єктів внаслідок прямих влучань і падіння уламків.

"У Миколаєві внаслідок дронової атаки загинуло двоє осіб, ще шестеро отримали поранення, серед яких двоє дітей. Висловлюю свої співчуття родичам і близьким загиблих. Наразі в регіоні є безелектричні території, і всі доступні ресурси задіяні для ліквідації наслідків та відновлення", -- зазначив Зеленський.

Глава держави висловив свою вдячність силам протиповітряної оборони за їхню участь у відбитті цієї атаки. Він згадав зенітні ракетні війська, авіацію, мобільні вогневі групи та підрозділи радіоелектронної боротьби. "Всі діяли злагоджено та професійно. Дякую вам за надійний захист!" – зазначив він.

Уночі та вранці 17 листопада росіяни атакували Київ. У Печерському районі пошкоджено 5-типоверховий житловий будинок, поранено жінку. В Голосіївському та Дніпровському районах зафіксовано падіння уламків на відкритій території та нежитлові приміщення.

Голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко зазначив, що загальна тривалість тривоги в столиці становила приблизно п'ять годин. Він також підкреслив, що останній раз місто зазнавало подібного масованого удару три місяці тому. Для здійснення атаки на Київ та інші населені пункти противник використав ракети різних класів, а також безпілотники.

"За словами Попка, сили оборони в повітряному просторі Києва виявили та знищили декілька крилатих ракет Х-101/55, кілька аеробалістичних ракет "Кинджал", а також кілька балістичних ракет Іскандер-М (KN-23). Існує ймовірність, що також була знищена гіперзвукова ракета типу "Циркон". Крім того, до десятка ударних безпілотників також були нейтралізовані. Детальні дані щодо кількості та типу озброєння будуть оприлюднені Повітряними Силами."

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга висловив свою думку щодо ракетного обстрілу, здійсненого Росією вранці. Він охарактеризував ці напади як реакцію російського президента Володимира Путіна на контакти з лідерами, які нещодавно телефонували або зустрічалися з ним.

"Росія здійснила одну з найбільших повітряних наступів: безпілотники та ракети націлені на мирні населені пункти, на мирних людей, які сплять, а також на критично важливу інфраструктуру. Це реальна реакція військового злочинця Путіна на тих, хто нещодавно з ним спілкувався або відвідував. Нам потрібен мир, досягнутий силою, а не через політику умиротворення," - йдеться у повідомленні у мережі Х.

Водночас Генеральний штаб Збройних сил України інформує, що протягом останньої доби було зафіксовано 133 бойових епізоди.

На Покровському напрямку наші військові зупинили 32 спроби наступу агресора на населені пункти Миролюбівка, Лисівка, Промінь, Крутий Яр, Петрівка, Новоолексіївка та Пустинка. Найбільше атак ворог зосередив на Проміні.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 25 атак. Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед в районах населених пунктів Нова Іллінка, Берестки, Новоселидівка, Вознесенка, Сонцівка, Новодмитрівка, Зоря, Курахове, Дальнє, Катеринівка та Антонівка.

Операція в Курській області продовжується. Наші військові завдають істотних втрат окупаційним силам у живій силі та техніці, а також активно підірвають наступальний потенціал противника в його тилових позиціях.

У новині ви знайдете більше інформації про поточну оперативну ситуацію.

Генеральний штаб також повідомляє, що протягом останньої доби Сили оборони знищили ще 1640 російських агресорів, 12 ворожих танків і 36 артилерійських установок. З початку повномасштабної агресії Росії втрати складають приблизно 720 880 військовослужбовців.

Деталі про інші втрати супротивника можна знайти у новому повідомленні.

Найдетальніше зображення актуальних подій можна буде знайти на нашому веб-ресурсі.

Тримаймося разом і наближаємо нашу перемогу!

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.