Прибутки лідерів будівельної галузі збільшилися на 41%. Переважна частина з них спеціалізується на дорожніх роботах.

Протягом 2024 року компанії-лідери в будівельній галузі заробили 49,49 мільярда гривень загального доходу, що на 41% перевищує показники 2023 року. Одночасно їх загальний прибуток зріс у 1,6 рази, досягнувши 3,09 мільярда гривень.

Це підтверджує Індекс Опендатаботу за 2025 рік.

Основна частина доходу зосереджена у п'яти компаніях, які спеціалізуються на дорожньому будівництві: вони генерують 75% від загальної суми, що становить 36,9 млрд грн. Чотири інші компанії займаються зведенням житлових і комерційних будівель, їхній внесок значно менший — лише 20% від доходу. Окрім того, в рейтингу присутня одна компанія, яка спеціалізується на розвідувальному бурінні.

Третій рік підряд трійка лідерів Індексу будівельного сектору залишається фактично незмінною. На першій позиції - "Автомагістраль-Південь" з Одеси, якою керує Олександр Бойко. У минулому році компанія отримала 13,2 млрд грн, що складає 27% від загального доходу в рейтингу, і це на 1,6 рази більше, ніж у 2023 році. Чистий прибуток досяг рекордної позначки в 1,36 млрд грн.

На другому місці опинилася вінницька компанія "Автострада", що належить Максиму Шкілю. Її доходи склали 10,8 млрд грн, що на 30% більше в порівнянні з попереднім роком, а чистий прибуток зріс у 1,6 раза, досягнувши 74,6 млн грн.

Третя сходинка - одеський "Ростдорстрой" (Євген Коновалов і Юрій Шумахер). Компанія збільшила дохід на 15% (до 6,85 млрд грн), водночас прибуток скоротився на чверть.

На четверту позицію піднялася "Онур Конструкціон Інтернешнл" зі Львова (власники - турецькі підприємці Четінджевіз Онур та Іхсан). Її дохід зріс на 30% - до 3,82 млрд грн, а прибуток - майже утричі: до 418 млн грн.

П'яту позицію у новому Індексі займає компанія "Ательє де Франс Київ", яка спеціалізується на реставрації архітектурних пам'яток. Її доходи підскочили в 6,4 рази, сягнувши 2,9 мільярда гривень, а прибуток зріс у три рази до 44 мільйонів гривень. Власником підприємства є француз Антуан Куртуа.

Компанія "Феррострой", що базується в Полтавській області, знову потрапила до Індексу після річної перерви. Її доходи зросли в 1,7 рази, досягнувши 2,62 млрд грн, а прибуток збільшився в 2,6 рази, становлячи 298 млн грн. Основною діяльністю підприємства є будівництво різних об'єктів.

Компанія "Косул", що входить до складу групи СКМ Ріната Ахметова, зазнала значних втрат, зменшивши свій дохід на 25% та опустившись на чотири позиції в рейтингу, зайнявши сьоме місце з показником 2,6 млрд грн. Проте, попри ці труднощі, прибуток компанії зріс на 8%, досягнувши 758,8 млн грн. Ця компанія забезпечує чверть доходів для багатьох інших лідерів галузі.

Також читайте: Лідери аграрного сектора збільшили свої доходи в 1,7 разу. Хто став найбільш прибутковим?

Київська компанія в галузі енергетичного будівництва під керівництвом Володимира Випирайла продемонструвала вражаючий приріст прибутку, який зріс у 8,8 разів і досяг 16,9 млн грн. При цьому, загальний дохід зменшився на 6% і склав 2,3 млрд грн.

Ще одним новим учасником рейтингу став "Техно-буд-центр" (Андрій Ярема та Юрій Ханін), який збільшив свої доходи в 1,6 разу, досягнувши 2,2 млрд грн, а прибуток виріс в 1,5 раза і склав 26 млн грн.

"Веста-І", яку у березні 2025-го очолив новий власник - громадянин Таджикистану Карімі Асолат Ісматзода, показала чотириразове зростання доходу (2,2 млрд грн), але замість прибутку отримала 1,9 млн грн збитку.

Як повідомлялося, у 2024 році десятка лідерів серед компаній у сфері транспорту та логістики отримала понад 243 млрд грн сукупного доходу, що на 12% більше, ніж у 2023 році. Водночас лише п'ять компаній змогли отримати прибуток.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.