"Детективний сюжет": Суд знову віддав обладнання для виготовлення незаконних сигарет компанії контрабандиста Альперіна.
Овідіопольський районний суд в Одеській області ухвалив рішення про скасування повторного арешту та повернення виробничої лінії її власнику, яка була конфіскована в рамках справи про нелегальне виготовлення сигарет.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") повідомив у Telegram.
За його словами, йдеться про "стару детективну історію про вилучення БЕБ лінії з виробництва контрафактного тютюну у компанії людини-символу тіньового підакцизного ринку і контрабанди - Альперіна".
Гетманцев зазначив, що ця лінія неодноразово була вилучена, а потім знову повернута компанії внаслідок судових рішень.
"На сьогоднішньому засіданні Овідіопольського районного суду Одеської області суддя Панасенко Є.М. розглянув обвинувальний акт щодо керівника ТОВ 'Оріон Тобакко', який стосується частин 1 статті 199, 3 статті 212 та 1 статті 366 Кримінального кодексу України. Депутат повідомив, що ситуація з виготовленням підробленого тютюну та крадіжкою акцизного збору у військових знову опинилася під загрозою продовження."
Як стало відомо, раніше Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань податків та фінансів, зазначив, що Державна податкова служба скасувала ліцензію компанії ТОВ "Оріон табако" на виготовлення тютюнової продукції.
Зазначимо, що компанія "Оріон Тобакко", яка розташована в Одеській області, має тісний зв'язок з бізнесменом Вадимом Альперіним, який знаходиться під санкціями.
Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, протягом 2022 року це підприємство, яке володіло ліцензією на легальне виробництво тютюнових виробів, у співпраці з пов'язаними компаніями незаконно виготовляло та продавало сигарети з фальшивими акцизними марками.
Під час обшуків детективи БЕБ виявили обладнання для виготовлення сигарет. Крім того, було confiscовано понад 1,2 мільйона пачок сигарет з фальшивими акцизними марками.
На початку лютого 2023 року ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду Києва за клопотанням прокурора лінію з виробництву тютюнових виробів арештували та передали її в управління АРМА, яка вже обрала реалізатора для продажу цього майна.
Проте, у лютому цього року суддя Шевченківського районного суду Києва ухвалив рішення скасувати арешт на цю лінію та зобов'язав повернути майно особі, у якої воно вилучалося, повідомляли у БЕБ. Але на початку березня суд повторно арештував цю виробничу лінію.