Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів висловила свою думку щодо вторгнення сарани.
В Україні спостерігається нашествіє сарани в окремих регіонах, що викликане військовими діями, змінами клімату та шкодою, заподіяною екосистемам. Таку інформацію озвучив Вадим Чайковський, заступник голови Держпродспоживслужби, під час інтерв'ю з Latifundist.
Згідно з його словами, ця проблема дійсно має місце, зокрема на лінії конфлікту. Однак вона не є новим явищем: нашестя сарани спостерігається щорічно, і в цьому році ситуація не вийшла за межі контролю.
"Нашестя сарани є наслідком екоциду, вчиненого Росією не лише щодо України, а й всього світу," - підкреслив Чайковський.
Головними причинами нашестя стали підвищення середньодобової температури, зміна природно-кліматичних умов, руйнування Каховської ГЕС, війна та занедбані землі біля фронту.
У 2024 році в Слобожанській селищній раді Чугуївського району Харківської області було впроваджено спеціальний режим захисту рослин. У попередніх роках спостереження за осередками проводилися в Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях, а ще раніше — у південних регіонах, таких як Одеська, Миколаївська та Дніпропетровська області.
Чайковський також розповів, що у Запорізькій області качки масово поїдають сарану, і, за словами місцевих, не хочуть їсти нічого іншого. Такі біологічні методи контролю, як використання природних ворогів, уже допомогли Пакистану впоратися з навалою сарани.
Між тим у Запорізькій області фахівці фіксують міграцію сарани в південно-східному напрямку - в бік лінії бойового зіткнення.
Нагадаємо, у Запорізькій та Херсонській областях діє особливий режим захисту рослин через поширення перелітної та єгипетської сарани. Вживаються заходи з локалізації шкідника. Одеська та Дніпропетровська області посилили моніторинг, втрат посівів наразі не зафіксовано.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp